Wuwejův zápisník

Jan David, Zdenek Weber, Václav Němeček: Já, muž

26.10.2019 22:45, Wu | knihy | komentáře -

obálka Já, mužPodtitul knihy je výstižný – rozhovory o mužské cestě, hledání vize a lásce k životu. Přesně o tom si dva zkušení mentoři mužské cesty s jedním z absolventů a zároveň životním průvodcem povídají.

Rozhovory (a kapitoly) přibližně odpovídají jednotlivým fázím výcviku Mužská síla:

  • Visionquest a iniciace
  • Otec a mužská síla
  • Matka a ženská síla
  • Puberta a dospívání
  • Vnitřní dítě
  • Fyzické tělo a instinkt
  • Rozvoj vědomí muže
  • Meditační retreat

A dokáží jít do pořádné hloubky, ať už mentoři vysvětlují obecné principy, nebo velmi otevřeně hovoří o své minulosti, svých chybách a růstu.

Z: Být mužem, mít vizi a začít se sebou něco dělat také znamená vystavit se nelibosti. Jednou z částí mužského výcviku je určitý druh uzdravení syndromu hodného kluka. A ten hodný kluk, to je ten, který žije podle představ své manželky a jejích… (pauza) … stínů. Ženy jsou totiž také bytosti s pořádnými stíny. (Str. 109)

Zpočátku mi rozhovor připadal lehce umělý, ale škrobenost brzy ustoupila a dialogy se rozproudily tak, že jsem byl zvědavý na každé další téma a vstupy jednotlivých účastníků. Zejména Zdenka Webera; je naprosto autentický a uzemněný, otevřený a upřímný, vzor toho, kam se dostat a důkaz fungování mužské cesty. A kdykoliv promluví, posouvá diskuzi o kus dál.

Text je doplněn komentářem manželek a partnerek, na konci jsou profily dalších koučů, popis modulů výcviku Mužská síla, medailonky webů a projektů zúčastněných… je to takový komunitní projekt (a sebeprezentace, samozřejmě).

Je trochu otázka, jaký je cíl celé knihy. Učebnice to určitě není; sice se všeho důležitého dotkne, ale co s tím úplně neporadí (a ani se o to nepokouší, autoři často mluví o tom, jak důležité je společenství mužů, mužský kruh a vzájemná podpora). Možná doplněk kurzu. Nebo opakování, pokud se více či méně zabýváte tím, co vlastně znamená být mužem. A možná by mohla zaujmout i muže, kterým něco chybí, ale ještě netuší co… Takoví si mohou rovnou vybrat, koho kontaktovat.

Mě čtení každopádně moc bavilo.

Odkazy:

vydavatelství True Self s. r. o., ISBN 978-80-906871-3-4, cena 379 Kč

12345
1572122700000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online