Wuwejův zápisník

Blesk pro ženy

18.02.2005 19:56, Wu | média | komentáře -

Veliký billboard hned proti nádraží. Do očí udeří červený nápis - Blesk pro ženy. A já si říkám, že je tu něco divného. Proč Blesk pro ženy a proč v pondělí? Cožpak Blesk není pro všechny? Je určen jen mužům? A ti teď udělali ústupek a jeden den ze sedmi věnovali ženám? Trochu málo. Jsou ženy natolik "jiné", že se jim musí obsah novin upravit? Zpravodajství by ale mělo být pořád zpravodajství (dobře, mluvit u Blesku o zpravodajství také není úplně objektivní).

V tu chvíli ještě nevím, že jde o týdeník a myslím si, že je to zvláštní vydání deníku. Takže teď beru všechno zpět; žádné noviny! Další zbrusu nový časopis na stejné téma jako desítky jiných. Jen to jméno mě zmátlo. Marketingové využití zavedené značky, "brandu" Blesk.

Ale i tak, moc by mě zajímalo, jestli jsou ženy opravdu zvědavé na obsah ženských časopisů (myslím ten co tam skutečně je) a ty jim ho proto přinášejí, anebo jsou ženy zvědavé, protože je to ony časopisy naučily. Anebo ani zvědavé nejsou a je to naprosté vítězství reklamy, aplikované psychologie a prodeje (zneužívajících zájmu žen o vztahy, city a péči). Pravda bude jako obvykle někde uprostřed...Určitě na toto téma existuje nějaká psychologická studie, jen ji najít.

Nějaké odkazy ke čtení: Mužské a ženské časopisy, Feminismus a tzv. ženské časopisy, Ženské magazíny - od historie až k dnešku, Mýtus krásy. Pár provokativních: Paradox, Zmrdí propaganda...

12345
1108756561

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online