Wuwejův zápisník

Josef Hausmann: Základy mužského šovinismu

15.02.2005 15:09, Wu | knihy | komentáře -

Těžké komentovat. Myslím, že autor dotáhl do extrému představu "takyženy", tedy všechny negativní vlastnosti - hašteřivost, hádavost, závist, majetnictví, malichernost, rozhazování peněz a kdeco dalšího. A jako reakci dotáhl do extrému i mužský šovinismus. Působí ale dost smutně, narozdíl od vtipné Ester Vilarové a jejího Muže na vodítku. Také vzala zrnko pravdy, dotáhla do absurdna ... jenže zabalila do humoru. Takže mezi pobavením cítíme to zrnko pravdy jako vztyčený prst. U Hausmanna jen čteme přesný popis všech negativních vlastností, připisovaných mužum feministkami.

Každý, kdo někdy poznal skutečný vztah, ví, že na problémech nesou vinu oba dva, že si mohou vyjít vstříc a že takhle černobílý pohled je nesmysl.

Nějaké recenze: Petr Adler, Jajinka, Magda Mühlenkampová, Lenka a Vladimír Volmovi. Pro zachování objektivity jsem se snažil najít také nějakou recenzi, která je knihou nadšená. Bohužel bezvýsledně, pokud o nějaké takové víte, přidejte prosím odkaz do komentářů. Jediné co jsem našel byly oslavné výkřiky v diskuzích, ale souvislejší text aby pohledal. Je to překvapivé, neboť je to "pro famózní úspěch již dvanácté vydání". Že by si ho všichni koupili ze zvědavosti, jako já?

12345
1108480182

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online