Wuwejův zápisník

Recyčlánky říjen 2018

01.11.2019 22:19, Wu | recyčlánky | komentáře -

Loni v říjnu jsem odstartoval několikaletý projekt, ve kterém si chci dostudovat důležitá díla světové i české literatury – abych lépe porozuměl tomu, co čtu. K tomu samozřejmě potřebuji seznamy četby, takže jsem si hned připravil literaturu starověku.

Tím se dostáváme rovnou ke knihám (zatím mimo seznamy). Přečetl jsem si Vedení lidí a koučování v každodenní praxi a připadala mi velmi (až tvrdošíjně) užitečná. Naopak Bakalářův Konverzační slovník podlidí je přesně takový, jak název naznačuje, lehce povrchní a plný despektu, ten vám chybět nebude. Eseje Jakuba Češky Bohumil Hrabal – Autor v množném čísle velmi podrobně a erudovaně rozebírají Hrabalovy romány, jeho opakovanou práci na knihách, záměry i prostředky, které používal.

Pokud tíhnete k přírodě a zahradám, mohla by se vám líbit Hahnsenova Zahrada síly. Popisuje filozofii tvorby zahrady tak, aby posilovala vaši energii a pocity. Anthony de Mello v Cestě k lásce popisuje filozofii jinou (kombinaci křesťanství a východních učení), ale zcela funkční. Na rozdíl od Tonyho Parsonse, jehož Odhalené tajemství promlouvá asi jen k tomu, kdo už to nepotřebuje…

To Miroslav Žamboch umí mluvit na kohokoliv (a asi i o čemkoliv). V románu Zakuti v oceli nás vzal do budoucnosti, do světa po několika válkách, který civilizaci buduje na troskách. A stálo to za to! Ještě trochu komiksového řádění se Sponge Bobem (i když Dobrodruzi všech moří, spojte se už nebylo tak zajímavé jako první díl) a můžeme se podívat na tvorbu.

Fotobáseň Houbajn je jen hříčka, Stromový epitaf vznikl nad pařezem, kde stopy motorové pily zanechaly výraznou strukturu, a Mlhavé ráno je čistá náladovka (přetiskuji i sem.)

Tak náhle ztišená
Krajina
Bez jména

Mlhavé ráno
(7. 11. 2017)

P. S. Málem bych zapomněl na kresbu – Kamenná maska.

12345
1572643140000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online