Před rokem jsem na blogu řešil změnu fontu. Při té příležitosti jsem jednak dohledal font podobný původnímu Georgia, jednak se naučil použít jejich preload.
Pečlivě jsem si pročetl „kontroverzní“ badatelskou učebnici dějepisu Soudobé dějiny a moc se mi líbila, má opravdu novátorský přístup. Takže to dopadlo jako obvykle a nakladatelství ji pod záminkou stahuje úplně.
Ze světa agilního vývoje software jsem si pročetl knihu Jaroslava Procházky Ať jsme všichni Spotify! Je asi nejdůkladnější vůbec, hodně se věnuje filozofii změny a nutnosti si uvědomit, že nic se neděje samo ani snadno.
V návaznosti na knihy Geralda Durrella a seriál Durrellovi jsem si koupil životopisnou monografii The Durrells of Corfu od Michalea Haaga a opravdu ocenil její pečlivost i originální fotografie.
Ještě jsem si prošel Konspirační teorie Charlotte Greigové (moc pěkně a z kritického nadhledu napsané), Kapitoly k nenáboženské spiritualitě Kamily Němečkové (sice pěkné, ale samá teorie a úvody) a knihu z výletu na Hrad Pernštejn.
Z beletrie už tradičně výborný Miroslav Žamboch s trilogií Veterán, Kapitán a Válečník. A bavila (a zároveň provokovala) mě i Božidara Veroniky Hurdové, iniciační příběh o generačním konfliktu tří žen se spoustou alternativna, duchovna i pragmatismu.
Komiksový Asterix XIII-XVI je stále skvělý a druhý díl Komiksového náčrtníku Petra Kopla také, jen tedy měl být spíš první, probírá hlavně základy.
Z poezie jsem si přečetl výbornou sbírku 0 Rh- slam poety Švéda.
A na závěr něco z mé tvorby – fotohaiku Zelená oáza, fotka Vrstvy a barvy, kresby Svatební tanec a Siločáry, které přetiskuji i sem:
(duben 2023, A4, pastelka)
(úvodní obrázek Midjourney, „a man with goatee, short hair, sitting in chair with opened book, isometric view, charcoal drawing --chaos 10 --ar 2:1 --stylize 300 --v 6.1“)
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.