Wuwejův zápisník

Mapa literatury - úvod

17.10.2018 22:40, Wu | knihy | komentáře -

Čím více knih jsem přečetl, tím více vnímám, jak je literatura propojená. Jak se díla inspirují a ovlivňují napříč věky, jak přejímají styl nebo se proti němu vymezují, jak na sebe odkazují.

Bohužel tím více vnímám také svůj hendikep. Literaturu jsem nevystudoval, neprošel příslušným drilem a nemám načtený průřez světovým i českým literárním kánonem, takže onu propojenost často nepoznám.

Naštěstí to není nic, co by se nedalo napravit! Proto jsem se rozhodl postupně si literaturu dostudovat. Začnu základem, vyplněním bílých míst – čtením potřebných autorů. A abych se po cestě neztratil, vytvořím si nejprve čtenářskou mapu. Jako základ použiji nadpisy a tipy z knihy Jany a Bohuslava Hoffmannových Český jazyk / Česká a světová literatura. Pravda, je to rozsah středoškolský a maturitní, ale postupně ho budu doplňovat z dalších zdrojů a třeba i z vašich doporučení.

Pokud tedy uvidíte, že mi v daném období chybí něco zásadního, vkládejte prosím do komentářů. A hned se můžeme podívat na první část, na starověk.

12345
1539808800000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online