Wuwejův zápisník

Miroslav Žamboch: Líheň 2 Královna smrti

06.09.2006 22:24, Wu | knihy | komentáře -

Líheň 2 Královna smrtiPokračování Líhně je zcela ve stejném duchu, rychlé akce, cynické hlášky a velká zábava. V tomhle díle se konečně dozvíme, kdo za vším stojí a proč se v Praze a okolí začala objevovat stvoření s nadlidskými schopnostmi. Myslím, že vysvětlení je docela povedené, ale nebudu ho tady rozebírat, abych potenciální čtenáře nepřipravil o překvapení.

Cesta byla dlážděná kočičími hlavami, ve stínu fasád polehávali dva hubení psi a hromádky koňského trusu prozrazovaly, že obyvatelé vesnice Zvíkov ještě na staré dobré časy nezanevřeli. Parabolické antény čnící k obloze mezi různě omšelými střechami chalup zvěstovaly, že neodmítají ani nové dobré časy.“ (Str. 33)

První polovina knihy mě bavila o něco víc než ta druhá, protože ke konci už je to v podstatě velká nepřestávající konfrontace (rozuměj bitka). Ale i tak se druhá Líheň čte sama, stejně jako první díl.

Zkuste recenzi Karla Stiria Vika, je podrobná a zasvěcená (a taky toho moc neprozrazuje), nebo dlouhou ukázku. Co k tomu dodat?

12345
1157574240000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online