Wuwejův zápisník

Recyčlánky listopad 2008

03.12.2009 22:26, Wu | recyčlánky | komentáře -

Už se vám někdy stalo, že jste se v liduprázdném nádraží cítili jako v chrámu? To hradecké tak opravdu vypadá, architekt se sakrálními stavbami určitě inspiroval.

Před rokem jsem přidal další pokračování seriálu o argumentaci, tentokrát o argumentaci kruhem a sugestivní dichotomii. V závodní jídelně jsem rozpoznával optimistu a pesimistu pomocí příboru a také jsem se zamýšlel nad smyslem psaní si zápisků ve školách (pozor, zápisky, nikoli výpisky).

K praktickým věcem patří i kniha Mít vše hotovo od Davida Allena, jehož metoda GTD opravdu funguje. Tedy pokud nemáte práce víc než než můžete zvládnout - ale to už nelze řešit pomocí time managementu.

Z knih se určitě podívejte na Gaimanovo Nikdykde, komiksově napsanou městskou fantasy, Žambochova Koniáše - Muže na stezce, sbírku napínavých povídek se zabijákem intelektuálem a když už jsme u fantasy, tak i Fabianovo Pestis Draconum, moderní příběh o drakovi nad Banskou Štiavnicí.

Trochu si oddechnete u Šmídova Návratu čistých radostí, byť si ten návrat dává trochu na čas, rozervané básně Tomáše Pektora Skřípote střípků určitě také potěší a s Matthiasem Jungem můžete v knize Malý princ v nás hledat Exupéryho zdroje a výklad jednotlivých kapitol nejznámější pohádky, která vůbec není pro děti.

A konečně dvě kresby: Roh hojnosti a Suché květy.

12345
1259875560000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online