Wuwejův zápisník

Recyčlánky listopad 2017

02.12.2018 22:05, Wu | recyčlánky | komentáře -

Loňský listopad byl především čtecí; z výzkumných článků tu bylo jen hledání proč je ledová čokoláda ledová, kde se ten pocit bere.

Z knih vzdělávacích jednoznačně vede Naboso (Daniel Howell). Vysvětluje, proč je chození naboso tak příjemné (a tak zdravé). Diana Richardson nás v knize Vědomé milování učí, že zpomalit se dá – a má – i v sexu. Výborný je Václav Vlček v knize Psychologie a doteková povolání, kde s nadhledem učí praktickou psychologii všechny, kdo přicházejí do těsného kontaktu s lidmi. Masérky, kadeřnice, terapeuty... Encyklopedie Kámen – Od horniny k soše ukazuje šíři místních surovin a jejich použití.

Z beletrie si prostě musíte přečíst Kouzelníkův únik z reality (Lars Vasa Johansson). Nádherně propracovaný a fungující příběh o setkání kouzelníka-iluzionisty se skutečnými kouzly a jeho cesta k sobě samému. Zato Opravář osudů se Robertu Fulghumovi spíše nepovedl. A druhý díl komiksu Zpátky na zem? Ve originále bez znalosti francouzštiny to opravdu není žádná legrace.

Pokud jde o estetiku, jeden článek byl věnovaný přímořskému landartu a tři fotobásním. O spící hoře, Modlitba v kameni a Poutní místa. Povedly se myslím všechny, ale Poutní místa jsou nejlepší. A tak je tady přetiskuji:

Jako poutní místa
Jako kostely
Na pobřeží bíle září
turistické hotely

Poutníci ze všech
světových stran
Sjíždí se hledat
klid, mír a spásu

Zas po pár dnech
zklamaní odjedou
Klid zkoušet kupovat?
Jen ztráta času.

Poutní místa
(22. 8. 2017)

12345
1543784700000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online