Wuwejův zápisník

Recyčlánky listopad 2017

02.12.2018 22:05, Wu | recyčlánky | komentáře -

Loňský listopad byl především čtecí; z výzkumných článků tu bylo jen hledání proč je ledová čokoláda ledová, kde se ten pocit bere.

Z knih vzdělávacích jednoznačně vede Naboso (Daniel Howell). Vysvětluje, proč je chození naboso tak příjemné (a tak zdravé). Diana Richardson nás v knize Vědomé milování učí, že zpomalit se dá – a má – i v sexu. Výborný je Václav Vlček v knize Psychologie a doteková povolání, kde s nadhledem učí praktickou psychologii všechny, kdo přicházejí do těsného kontaktu s lidmi. Masérky, kadeřnice, terapeuty... Encyklopedie Kámen – Od horniny k soše ukazuje šíři místních surovin a jejich použití.

Z beletrie si prostě musíte přečíst Kouzelníkův únik z reality (Lars Vasa Johansson). Nádherně propracovaný a fungující příběh o setkání kouzelníka-iluzionisty se skutečnými kouzly a jeho cesta k sobě samému. Zato Opravář osudů se Robertu Fulghumovi spíše nepovedl. A druhý díl komiksu Zpátky na zem? Ve originále bez znalosti francouzštiny to opravdu není žádná legrace.

Pokud jde o estetiku, jeden článek byl věnovaný přímořskému landartu a tři fotobásním. O spící hoře, Modlitba v kameni a Poutní místa. Povedly se myslím všechny, ale Poutní místa jsou nejlepší. A tak je tady přetiskuji:

Jako poutní místa
Jako kostely
Na pobřeží bíle září
turistické hotely

Poutníci ze všech
světových stran
Sjíždí se hledat
klid, mír a spásu

Zas po pár dnech
zklamaní odjedou
Klid zkoušet kupovat?
Jen ztráta času.

Poutní místa
(22. 8. 2017)

12345
1543784700000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online