Před rokem jsem se věnoval opravě nejlepší klávesnice na světě (pořád to ještě drží) a zaarchivoval si sem první část tootů z roku 2023.
Hledal jsem nějakého průvodce k umělým inteligencím, jak je používat a co s nimi řešit, ale Dřímalkova Budoucnost (ne)práce mi v tom moc nepomohla, je totiž spíše o proměně práce v uměligentním světě. Paříkovo Umění vyjednat cokoliv mělo přes nesporné kvality nadbytek sebeprezentace. Zato Gottmanovo a Silverové Sedm principů spokojeného manželství je bomba – Gottman dokáže z patnácti minut rozhovoru manželských párů určit s pravděpodobností 91%, jestli spolu zůstanou, nebo ne. V knize vysvětlí jednak proč to je, a také co s tím dělat.
Se zájmem jsem si přečetl Deník farářky Martiny Viktorie Kopecké a prohlédl Sedmdesát nejkrásnějších sakrálních staveb v Čechách a na Moravě, tedy publikaci Kostely Petra Dvořáčka.
V beletrii jsem si doplnil mezeru u Charlese Dickense románem Oliver Twist. Četl se lépe než jsem čekal, svoje postavy vodí s ironií a nadhledem. Velmi dobře se mi četl Bohumil od Veroniky Hurdové, skvěle vykreslené postavy i konflikty, škoda jen, že závěr to celé odeslal do říše pohádek. Durrellova Zahrada bohů uzavírá celou trilogii o životě na Korfu se stejným humorem a nasazením.
Výborný komiks o vztazích a poznávání sebe sama je Srdcovka Štěpánky Jislové. Naopak zklamání byla Duna – oficiální grafický román k filmu, je příliš monotónní. A ohlédnutí za prvními Čtyřlístky mého dětství nemůže být jiné než skvělé – Veselé příběhy Čtyřlístku (6. velká kniha).
Na závěr foto Lesní stínohra a kresba Ďáblice, kterou přetiskuji i sem.
(červenec 2023, A4, pastelky)
(úvodní obrázek Midjourney)
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.