Před rokem jsem si důkladným průzkumem internetových zdrojů vyjasnil, jaké byly vlastnosti bronzu a proč vlastně skončila doba bronzová.
V knihách jsem pokračoval v Tolkienovi – konečně jsem se cítil dostatečně vybavený na Hoškovo Sloužím Tajnému ohni (skvělé, rozhodně doporučuji) a téma jsem ještě doplnil obrazovou knihou Pán prstenů – Oficiální filmový průvodce a taktéž výbornou špionážní akcí Poslední pán prstenů. Ta na mě hodně zapůsobila, jednak prokombinovaností, jednak kompletním převrácením charakterů i zápletek.
Při studiu literatury jsem přečetl Eseje Michela de Montaigne – založil jimi vlastně nový žánr a jeho upřímné sebezkoumání bylo literární novinkou.
Dále jsem prostudoval Urzův Anarchokapitalismus (se kterým se ani při nejlepší vůli ztotožnit nemohu), Smrtící jedy ze série Děsivá věda (opět poučné a zábavné zároveň) a Stezkami lovců mamutů (úvod pro děti, ale tematicky jednotný).
E-mailová novela Daniela Glattauera Každá sedmá vlna, pokračování Dobrý proti severáku byla opět výborná, i když o poznání těžší. A obrazové vyprávění O zahradě (a stárnutí) Pavla Čecha, to byla čirá nádhera, okouzlující průhled do dětství.
Na závěr opět tvorba; kresba Sen o létě, fotoreportáž Jarní tání a fotobáseň Dřevěné sídliště (kterou přetiskuji i sem).
Komupak asi pro příště
dřevaři zničili sídliště?
(12. 4. 2020)
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.