Z loňského února doporučuji článek o užitečném multiplatformním nástroji pro udržování informací ZIM Wiki, dosud jsem nic lepšího nenašel.
Také jsem vzpomínal na to, co mi ve škole „zapřeli“, tedy na fakta nebo informace, které jsem se dozvěděl až později, připadala mi důležitá a byl jsem velmi překvapený, že se o nich neučilo.
A jen zlehka jsem se zamyslel nad tím, jak všichni podléháme stejným chybám, i když si myslíme, že ne, a že jsme členy společnosti nebo kmene mnohem víc, než si připouštíme.
Kniha Pavla Hniličky Sídelní kaše, popisující rozpad architektury okrajů měst a satelitní bydlení, vyšla už v druhém vydání a je zajímavá i pro nearchitekty.
Szczygielova Láska nebeská, další analýza českého národa z pera polského novináře a čechofila, je opět kolážovitě čtivá.
Vynikající jsou Cílkovy Kameny domova, dokáže úžasně propojit vědecká fakta s poetickým symbolismem jednotlivých hornin a nerostů.
Neméně skvělá, i když v oblasti internetu poněkud stručná, je Gilesova Psychologie médií.
Hajzlerova kniha Peníze nebo život popisuje krysí závod, vymanění se z něj a dotýká se také svobody v práci. Nejzajímavější je na ní autorova zpověď, další části už jsou slabší.
Na závěr básně Radka Malého ve sbírce Světloplaší a jedna kresba srdce. Proklaného.
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.