Wuwejův zápisník

Recyčlánky únor 2020

02.03.2021 23:59, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem se zabýval počítači. Jednak to vypadalo, že odchází disk, a protože mám všechno zapojené v diskových polích, musel jsem ho odebrat a znovu zapojit. (Mimochodem pak se ukázalo, že byl špatný kabel, takže teď mám o disk víc.)
A pak jsem konečně po letech překonvertoval celý blog – hromadně přejmenoval zdrojové soubory, opravil v nich konce řádků a změnil kódování. V článku je popis jednotlivých příkladů a skriptů.

Ocitoval jsem další parafrázi na Otčenáš, tentokrát od Aleny Riedlové Slepičkové.

V mapě literatury jsem došel ke směrům moderního umění v první čtvrtině 20. století. Literaturou se zabývá i Lachmanova Temná můza, respektive okultním vlivům na ni. K okultismu patří také Jesenského Vyslanec z temnot.

Prokousal jsem se Blechovým úvodem do fenomenologie. Je napsaný výborně, ale jedno pročtení rozhodně nestačí… Zato Hackněte svůj život mě poněkud zklamala. Naopak Šenkapounův úvod do webcopywritingu (a web marketingu) se mi líbil.

V beletrii jsem pokračoval druhým dílem Fulghumova románu, ale byl to spíše čin poctivého fanouška. Naopak Sto roků samoty byla bomba, ten kvas, magický svět, předurčenost, osamění i hledání…

Z poezie kniha Olava H. R. Hotovsona Diktatura pozitivního myšlení. Báseň Kampaň je fenomenální!

Pak také nějaké obrazy. Česká republika letecky (Libor Sváček) je klasické rozhlížení se po světě (a poznávačka), zatímco monografie Zdeňka Hajného vás vezme do snových a duchovních světů.

A Fagi do světa absurdního slovního humoru!

Na závěr archivní kresba Pavilon vzpomínek, kterou přetiskuji i sem:

Kresba Pavilon vzpomínek

(1996, A4, pastelka)

12345
1614725940000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online