Wuwejův zápisník

Recyčlánky únor 2010

28.02.2011 00:01, Wu | recyčlánky | komentáře -

Při pohledu na loňský únor nemůžu vynechat Příručku zoceleného drážního harcovníka aneb Jak přežít jízdu vlakem ve zdraví, patří k nejnavštěvovanějším textům. V únoru jsem si také z obchodu donesl na plyšákovi zapomenutou tvrdou etiketu a ihned jsem se jí podíval na zoubek. Na počítači jsem zkoušel instalovat Personas do Thunderbirdu a notně se podivil, že bez speciálního rozšíření to nejde.

Od technického zaměření přejdeme ke společnosti a mezilidské komunikaci. Argumenty s presumptivní otázkou jsou běžná manipulativní technika; jeden ze čtenářů mi poslal vynikající postřeh o třech aspektech českého národa a publikoval jsem také kratičký postřeh o tom, že nákupy po internetu ani zdaleka neodlidšťují. Dnes bych ho ovšem dával spíše na Twitter.

Kniha Ryba od Erlenda Loe v anotaci zdařile zapírá, že je pro děti, krom toho má i dost problémů s proveditelností a tudíž mě zklamala. Pokračování komiksů Muminek 2 Tove Janssonové není špatné, ale nezaujaly mě tolik, abych pokračoval v kupování celé série. Velká encyklopedie nožů A. E. Hartinka je reprezentativní přehled snad všech významnějších výrobců a jejich produktů. Obyčejný život Karla Čapka je neobyčejné dílo, které na příběhu života průměrného úředníka ukazuje, že nic jako obyčejný život vlastně neexistuje. Prezentace a zen Garra Reynoldse vřele doporučuji, pokud alespoň občas něco někde prezentujete. Jeho rady mohou vaše přednášky změnit ve zjevení...

A na závěr tradičně kresba - Tanec noci.

12345
1298847660000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online