Wuwejův zápisník

Recyčlánky únor 2019

01.03.2020 20:58, Wu | recyčlánky | komentáře -

Loni jsem pochopil, že články o zálohování jsou užitečné jen pro mě a začal je tedy brát jako archiv vlastního vývoje. Není to koneckonců jediný případ, docela často články z blogu používám k nahlédnutí, třeba při rozpojení diskového pole nebo hledání parametru negace pro grep. Když mluvím o archivování, zazálohoval jsem si na blog výběr tweetů mezi květnem a srpnem 2018.

Také mě napadlo, že nový návštěvník blogu by mohl trochu tápat a tak jsem sepsal základní návod k použití – kategorie, témata, feedy i pár slov o autorovi.

Mezi knihami byla jedna menší tematická série. Nejprve jsem si přečetl malou encyklopedii Svět Židů, abych byl trochu připraven na Bakalářovo Tabu v sociálních vědách (jehož největší část zabírá Judaismus jako evoluční strategie). A nakonec jsem si dal Kurasův Soumrak bílého muže, kde se proti Bakalářovi často vymezuje (mimo jiné, samozřejmě).

Četl jsem i několik dalších vzdělávacích publikací na různá témata – o zdraví a jídle byla Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimákové (skvělá po všech stránkách), o historii a technice Leonardovy stroje (vizuální koncert při rekonstrukcích géniových nápadů), o lieratuře a spisovatelích Báječný svět literatury Lily Neradové a Tomáše Hejny (plná drbů a překlepů, ale jako celek poutavá), o subkulturách Kmeny 90 (pro mě asi nejlepší z trilogie – jednak odstranila nedostatky předchozích dílů, jednak si tu dobu a subkultury pamatuju) a konečně O chalupách a lidech Petry Schindler-Wisten (skvělá studie ke stereotypu „národ chatařů a chalupářů“).

Z beletrie to koukám byla jen pohádka Velká cesta malého pána Jiřího Stach a Lenky Uhlířové – nádherně zpracovaná a plná originálních ilustrací.

Závěrem zase nějaká tvorba – kresba Myšlenky a tři fotobásně. Obleva, Padlí hrdinové a Sněhovílí krajina, kterou přetiskuji i sem:

Pomaličku usíná
Sněhovílí krajina

Sněhovílí krajina
(15. 12. 2018)

12345
1583092680000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online