Wuwejův zápisník

Recyčlánky únor 2008

05.03.2009 19:38, Wu | recyčlánky | komentáře -

Nějak se mi z těch starších článků špatně vybírá - připadá mi, že za zmínku jich stojí většina. Tak to berte jako komentovaný odkazovník a pozvánku do archivu pro nově příchozí, spíše než připomenutí toho nejlepšího.

Martin Fahrner píše nesmírně poeticky a už jeho prvotina Steiner aneb Co jsme dělali upoutala pozornost (o druhé knize jsem tu také psal). Je často přirovnáván k Otu Pavlovi - a právem. Mimochodem, Ota Pavel, v únoru jsem si přečetl pár povídek ze sbírky Mám rád tu řeku. Sáhl jsem po knize Záhir Paula Coelha a měl jsem z ní rozporuplné pocity - něco banality, něco zajímavé myšlenky, vybrané z mnoha náboženství a směrů... A komiks! Můj první komiks pro dospělé. Tedy abychom si rozuměli, je to komiks nedětský, nikoliv erotický. Anna chce skočit od Lucie Lomové. Pěkné obrázky, ale ...

Spíše studijní jsou publikace Etika a ekonomie od nositele Nobelovy ceny Amartyi Sena, soubor Cílkových esejů Tsunami je stále s námi no a Kantova Prolegomena ke každé budoucí metafyzice, jež se bude moci stát vědou... ehm. Ale přečetl jsem to!

Zaujmout by mohlo zamyšlení nad lidskou "operační pamětí", shromáždil jsem přehled nových slov označujících mladé, perspektivní a neskonale nepříjemné ambiciózní šplhavce a také zveřejnil další pokračování seriálu o užitečných programech - téma bezpečnost.

Kresba závěrem - Zahradní skřítka.

12345
1236278280000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online