Wuwejův zápisník

Thunderbird 3.0 a personas

14.02.2010 09:23, Wu | počítače | komentáře -

Mozilla přišla s personas - odlehčenými tématy pro Firefox (prohlížeč) i Thunderbird (poštovní klient). U prohlížeče je instalace jednoduchá, prostě na stránkách stisknete tlačítko a pomocí javascriptu se vám téma nainstaluje a aktivuje. Thunderbird ale není prohlížeč, proto si musíte téma stáhnout na disk a v Thunderbirdu zvolit Správce doplňků - instalovat. Až potud dobré.

Jenže když přijdete na stránky s rozšířeními pro Thunderbird, vyberete personu, najednou zjistíte, že nic jiného, než javascriptové „Použít“ na stránce není. A že téma prostě nestáhnete, ani kdybyste se na hlavu stavěli. Podobný problém jsem našel i v diskuzích, zdá se, že stránky s tématy jsou trochu nedomyšlené.

Jediný způsob, na který jsem přišel, je instalace doplňku Personas. Ten vám přímo v menu Thunderbirdu zpřístupní seznam dostupných personas ze stránek Mozilla a můžete je jednoduše zvolit.

Thunderbird - menu doplňku Personas

A stejně jsem persony nakonec vypnul, protože po letech jsem zvyklý na klasické zobrazení. Navíc textury lehce zpomalují práci.

12345
1266135780000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online