Wuwejův zápisník

Thunderbird 3.0 a personas

14.02.2010 09:23, Wu | počítače | komentáře -

Mozilla přišla s personas - odlehčenými tématy pro Firefox (prohlížeč) i Thunderbird (poštovní klient). U prohlížeče je instalace jednoduchá, prostě na stránkách stisknete tlačítko a pomocí javascriptu se vám téma nainstaluje a aktivuje. Thunderbird ale není prohlížeč, proto si musíte téma stáhnout na disk a v Thunderbirdu zvolit Správce doplňků - instalovat. Až potud dobré.

Jenže když přijdete na stránky s rozšířeními pro Thunderbird, vyberete personu, najednou zjistíte, že nic jiného, než javascriptové „Použít“ na stránce není. A že téma prostě nestáhnete, ani kdybyste se na hlavu stavěli. Podobný problém jsem našel i v diskuzích, zdá se, že stránky s tématy jsou trochu nedomyšlené.

Jediný způsob, na který jsem přišel, je instalace doplňku Personas. Ten vám přímo v menu Thunderbirdu zpřístupní seznam dostupných personas ze stránek Mozilla a můžete je jednoduše zvolit.

Thunderbird - menu doplňku Personas

A stejně jsem persony nakonec vypnul, protože po letech jsem zvyklý na klasické zobrazení. Navíc textury lehce zpomalují práci.

12345
1266135780000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online