Wuwejův zápisník

Thunderbird a otevírání příloh mailu

27.02.2006 21:30, Wu | počítače | komentáře -

Dlouho, dlouho mě trápilo otevírání příloh v Thunderbirdu. Přijde mail s obrázkem, já dvakrát poklepu, pošťák se poslušně zeptá, jestli ho chci uložit nebo otevřít v nějakém programu, vyberu otevření v programu, objeví se dialog s průběhem otevírání a tím to skončí. Totéž s jinou přílohou. A to nejlepší - otevírání odkazů. Je frustrující, když kliknete na odkaz a nestane se nic. Pořád dokola jsem zkoušel nastavovat "Přístup a výchozí nastavení programů" ve Windows XP SP2 (Ovládací panely / Přidat nebo odebrat programy), ale nezabíralo to.

Až dnes mě náhlý záblesk pochopení navedl ke Kerio Personal Firewallu. Napadlo mě, jestli jsem náhodou z nerozvážnosti, když se poprvé zeptal, jestli smí Thunderbird spouštět další programy, nezadal "nikdy". Ono to dává smysl, kdyby se nedejbože v mailu spustilo nějaké boží dopuštění a zlý javascript či jiná díra do systému zkusila provést nějaký program, hodný firewall by tomu zabránil.

Probojoval jsem se až k nastavení práv programů, našel Thunderbird, a co myslíte - měl to tam. Takže jsem mu spouštění programů povolil a od té doby vesele otevírám. Není nad mírnou paranoiu, člověk se nenudí a sám si přidělává práci :).

12345
1141072200000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online