Wuwejův zápisník

Recyčlánky březen 2009

06.04.2010 23:48, Wu | recyčlánky | komentáře -

Vloni jsem zahájil příležitostné publikování článků od čtenářů textem Adama Votruby Je možné v ekonomii experimentovat?. Popisuje koncept peněz, které se nepoužíváním kazí. Zveřejnil jsem anketu o korespondenci hodiny narození a tím, jestli člověk je sova nebo skřivan. Nakonec se z toho vyklubal pilotní výzkum, ale o tom až příště. Když už jsme u toho zkoumání, také jsem se vydal po stopě hudebního námětu Smetanovy symfonické básně Vltava.

Zapojil jsem se do jedné řetězovky, ačkoliv je obecně nemám rád. Tahle ale byla užitečná, takže pokud vás zajímají blogy, které čtu pravidelně, nahlédněte - článek je až na pár drobností stále platný.

A hurá na knihy. Proustovo Hledání ztraceného času není legendární náhodou, tak hlubokou introspektivu všech hnutí mysli jsem jinde neviděl. Poetický výklad taoismu najdete v Šienšanském mudrci Jřího Kutiny. Zato náš mudrc Egon Bondy si mě knihou Rok na vsi nezískal vůbec, putovala rovnou do antikvariátu. Drsné, extatické i smrtí posedlé verše Bohuslava Reynka Odlet vlaštovek je třeba dávkovat pomalu, zato Malá tma Radka Malého vás nejspíš strhne. A Jít krást koně Pera Pettersona... ani teď knihu nedokážu jednoduše popsat. Ta se musí prostě přečíst.

Na závěr malé odlehčení u vyprávění jak se mi rčení slévají a mísí a kresba Hnízdění.

12345
1270590480000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online