Wuwejův zápisník

Recyčlánky březen 2017

30.03.2018 21:17, Wu | recyčlánky | komentáře -

V březnu loňského roku jsem publikoval další díl seriálu o domácím serveru HP Proliant Gen8 – tentokrát s konfigurací NFS a SMB na CentOSu. Přidal jsem dva archivační články twitteru – tweety ze srpna až září 2016 a tři fotky stavebních detailů. A také jsem odkázal a lehce okomentoval článek Lucienne O úskalích i radostech blogování.

Z knih byla asi nejnáročnější Inkluzivní pedagogika (ale také hodně vysvětlující; než se kdokoliv zapojí do debaty o inkluzi, měl by si o ní něco nastudovat). Kolem pedagogiky, výchovy a rozvoje osobnosti se točila kniha Odvážný rodič Krissy Pozatekové (také dobrá) a vlastně i Další osudy Popelky po svatbě od Jana Bílého (výborná).

Na opačném konci pomyslného žebříčku stojí tři knihy, které jsem dočetl se sebezapřením, nebo je nedočetl vůbec. Frank Fabian se v Největší lži historie aneb Jak se falšovaly dějiny 2 nerozpakuje používat manipulace a vytvořil senzacechtivou a nedůvěryhodnou směs faktů a spekulací. V Úžasu, radosti a paradoxech života podle G. K. Chestertona zase na můj vkus až příliš často ustupuje pravda paradoxnímu vyjádření. Thoreau je v tom s Mainskými lesy nevinně, tam mě prostě nezačalo bavit čtení o krajích, ke kterým nemám sebemenší vztah...

Sbírku básní jsem četl jednu – Když zmlknou mobily od Evy a Antonína Límanových. Haiku i doprovodné ilustrace jsou výborné.

Tím se dostáváme k mým experimentům – jarní fotohaiku a jiné básně, fotobáseň Žhnoucí – a Dvě světla přikládám i sem:

Vzdálená něha
I blízkost hřejivá
Každá svým způsobem
Duši tvou objímá
Dvě světla
(11. 12. 2016)

12345
1522437420000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online