Wuwejův zápisník

Recyčlánky srpen 2009

31.08.2010 23:59, Wu | recyčlánky | komentáře -

Když jsem připravoval toto ohlédnutí, polovinu odkazovaných článků jsem si přečetl znovu, protože mi jejich téma připadá zajímavé pořád. Doufám, že zaujmou i vás.

Hned začátkem měsíce jsem se rozčílil nad studií o obsahu živin v biopotravinách, a především nad závěry, které z ní dělají média. V zamyšlení nad každodenními civilizačními zázraky jsem s vděčností ukázal, kolik úžasných věcí nám mnohdy zatracovaná civilizace poskytuje, aniž bychom si toho byli vůbec vědomi. O pár dní později jsem zkoumal co je to kandys a ještě později jestli se o sociálních demokratech dá mluvit jako o socialistech. Velmi diskutovaný byl článek o hranicích amerického důrazu na vlastní snahu.

Z knih bych rád připomněl Bäumerův spisek o okultním a satanistickém pozadí rockových a metalových skupin, a když už jsme u satanismu, pak pochopitelně i La Veyovu Satanskou bibli. Další světové názory rozebírá James W. Sire v knize Za novými světy.

Další sbírka esejů Václava Cílka Létat s ptáky je standardně vynikající čtení o přírodě, krajině, klimatu a duši člověka. Psal jsem také o Baladách Francoise Villona, o Katovi - Jaffem dopsaném třetím pokračování Kulhánkovy Cesty krve nebo o Otčenáškově knize Když v ráji pršelo, velmi podařeném povídání o jednom útěku z města.

Na závěr tradičně obrázek - Perla.

12345
1283291940000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online