Wuwejův zápisník

Recyčlánky srpen 2020

02.09.2021 21:38, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem na jedné procházce nasbíral fotky několika zajímavých pardubických vil a vilek. A na blog jsem si archivoval druhou část tweetů z roku 2019.

Dvě knihy byly o putování – skvělá Kaggeho Radost z chůze, a spíše jen průměrná Jíst, spát, jít. Jíst, spát, jít. od Janet Hall.

U Vojáčkova Umění být zdráv mě iritoval tón a slovník; přestože většina prezentovaných věcí a metod jsou moderní a užitečné objevy, kniha mě odrazovala. A vyprávění o řecké realitě v Příbězích z olivového ostrova Pavly Smetanové jsem dokonce po čtyřiceti stránkách odhodil. Zato Jana Amose Komenského očima Všezvěda Všudybuda a Magického Mámení (Tomáš Němeček) jsem přečetl s chutí – jeho série Velikáni do kapsy je skvělá. Těhotná panna Marion Woodmanové je pak těžká váha v rozboru duše a její dynamiky.

Konečně jsem si přečetl Švejka a musím říct, že je to kniha velkolepá a není divu, že je tak slavná. Dá se v ní bádat donekonečna, ostatně přečtěte si to sami. A druhý takový román je Poslední samuraj Helen de Wittové, to je přímo intelektuální orgie.

Komiksové zpracování Hobita i kniha Pavla Čecha Pro Tebe byly výborné.

A na závěr fotobáseň Oběť září, kterou přetiskuji i sem.

Obětina
na oltáři
Mezi vodou
Pozdrav září

Obětina
(31. 8. 2019)

(Mimochodem všimněte si rafinovaného využití obou významů slova „září“).

12345
1630611480000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online