Wuwejův zápisník

Recyčlánky červenec 2022

30.07.2023 17:56, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem našel několik podivně provrtaných a různobarevných listů – a jak jsem se dopátral, nebyla to náhoda, parazit si listy udržuje zelené!

Udělal jsem třetí zálohu tweetů z roku 2021 (což bylo prozíravé, neboť po zMuskrování Twitteru … už na Twitteru nejsem).

Když jsem dokázal na hosting nainstalovat analytiku, rozhodl jsem se zkusit také vlastní RSS čtečku – a povedlo se, FreshRSS je skvělá.

Při doplňování mapy literatury jsem sáhl po Dekameronu (povídky zábavné, ale pro mě zahlcující) a Romeu a Julii. To pro mě bylo tak absurdní, že jsem ještě dohledal diplomku Kontext a inspirace. Jestli něco nepřehlížím… Stejně mi to nepomohlo.

Studijní knihy byla opět všehochuť; začal jsem Manipulací a propagandou Jozefa Ftorka. Ta je sice komplexní a téma dobře pokrývá, ale jaksi nejde nevidět, na které straně autor stojí. Proto opatrně. Z architektury a stavění jsem vybral monografii Stavby ze slaměných balíků. Sice mě to spíš odradilo než nalákalo, ale slamáky rozhodně potenciál mají. Moderní křesťanství v pojetí Pastoral Brothers Boží kniha je … prostě boží. Tak by měla modernizace vypadat. Ze sociologie jsem četl dokonce dvě knihy; Jak se vzájemně chápat o různých generacích na pracovišti a mimořádně čtivou sadu esejů Neznámá společnost od Pavla Pospěcha. Jediné zklamání byl Tajemný svět Keltů. Jakkoliv krásně výpravná a nepochybně dobře podložená, tahle kniha mě vůbec nebavila.

Beletrie dvě knihy – a z obou jsem byl rozpačitý, přestože napsané jsou dobře. U Maršálkovy Lenosti z motivací a fungování hlavního hrdiny, u Opatřilové Ostrov žije hlavně kvůli nevyjasněnosti světa a některých postav.

Díla grafická či umělecká. Mimořádné jsou kresby Johna Howeho A Middle Earth Traveller (předlohy zfilmovaného Pána prstenů) i grafiky M. C. Eschera. Také mě moc bavil komiks Pasala Jousselina Pan Neporazitelný – Okresní hrdina.

Na závěr tradičně má tvorba – fotobáseň Zelená železnice, kresby Skřítek a dva bratři a Vetřelec, kterou přetiskuji i sem.

Kresba Vetřelec

(duben 2022, A4, pastelka)

12345
1690732560000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online