Wuwejův zápisník

Recyčlánky červenec 2020

29.07.2021 21:40, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem si užil instalaci Linuxu na notebook s předinstalovanými Windows. Už jenom dostat se do BIOSu byl boj, o režimech řadiče, secure bootu nebo několikanásobném rozdělování disku nemluvě.
Povedlo se mi nafotit skupinku vlaštovčích mláďat krátce po vylétnutí z hnízda a musel jsem obdivovat akrobatické schopnosti jejich rodičů.

Knihy byly převážně studijní. Březinova Agilní transformace jsou destilované zkušenosti a povinnost pro všechny fanoušky agility (v software). IT a Internetu se týkala také kniha Michelle Losekoot a Elišky Vyhnánkové Jak na sítě – čtivý a poutavý úvod do vedení účtů na sociálních sítích a jejich marketingovému využití. Podíval jsem se také na vzor zdravého rozumu v ekonomii Bastiata, ale příliš mě neoslovil, argumentace je často poplatná jeho době. Další Komiksový úvod, tentokrát do Genetiky, mě opět bavil. Podobně obrázkový Průvodce přežití – Katastrofy Richa Johnsona byl naopak zklamání – povrchní, nevysvětlující a místy přímo zavádějící.

Do duchovních světů jsem se podíval s výborem citátů Ralpha Waldo Emersona Self-Reliance. A do světů literárních hned dvakrát. Nejprve s výkladovou encyklopedií ke světu Harryho Pottera od Davida Colberta, a potom s fascinujícím průřezem Ženy a knihy, který zachycuje vývoj vztahu žen ke knihám, čtení i psaní.

V poezii jsem sáhl po stabilně kvalitním almanachu české poezie (Noc plná žen – 2018) a také po Nezvalově zpracování Manon Lescaut.

Na závěr fotobáseň Čmeláci a kresba Athame, kterou přetiskuji také sem:

Kresba Athame

(březen 2020, A4, pastelka)

12345
1627587600000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online