Wuwejův zápisník

Recyčlánky červenec 2008

06.08.2009 22:01, Wu | recyčlánky | komentáře -

Minulé recyčlánky byly chudé na kvalitní knihy, zato teď si to vynahradíme.

Nejprve beletrie. Absurdní a surrealistický humor Borise Viana v knize Podzim v Pekingu asi nezaujme každého, ale nádherné letní vyprávění Klingsor Hermanna Hesseho by mohlo. Pro fanoušky alternativních historií je mistrovský kus Františka Novotného Další den Valhaly - Dopoledne. Jak by asi probíhalo dvacáté století v magickém světě a po vítězství nacistického Německa?

Tím plynule přejdeme k naučným knihám. Abych při čtení Valhaly mohl posoudit analogie, koupil jsem si malou encyklopedii Corinne Maierové Nacistické Německo. Tématu se dotkla i závěrečná část Utajených dějin Čech od Aleše Česala a Otomara Dvořáka. Celou sérii skutečně doporučuji, je nesmírně originální. Přináší magicko informační pohled na dějiny a překvapivě je velmi konzistentní. Z jiného soudku je sbírka otázek a odpovědí týkajících se lidského těla Proč muži po sexu usínají autorů Marka Leynera a Billyho Goldberga.

Manipulace je také úžasné téma. Narazil jsem na knihu Zakázaná rétorika od Glorie Beck a ... to je tedy něco! Příručka pro manipulátory s kompletními návody. V seriálu o diskuzích jsem doplnil argumentace se zmanipulovanou tezí.

Prakticky zaměřené články byly dva, jeden o správném psaní bibliografických citací, druhý jako varování - i naši pavouci dokáží kousnout.

Na závěr se trochu uklidníme a zamyslíme nad zajímavými odkazy duchovně životními, spočineme v blaženém klidu malého opuštěného nádraží a mrkneme se na kresbu nazvanou Dračí tráva.

12345
1249588860000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online