Wuwejův zápisník

Mark Leyner, Billy Goldberg: Proč muži po sexu usínají?

26.07.2008 16:04, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy Mark Leyner, Billy Goldberg: Proč muži po sexu usínají?Kniha "Proč muži po sexu usínají?" je pokračování první společné knihy obou autorů, "Proč i muži mají bradavky?". Pokračování proto, že první díl spustil celou lavinu dalších a dalších neobvyklých dotazů týkajících se lidského těla, a autoři se opět zanořili do ročenek lékařských časopisů, abstraktů vědeckých výzkumů a dalších důvěryhodných zdrojů.

Koncepce je stejná jako minule; každou kapitolu uvádí humorný příběh, pro změnu ze smyšlené společné ordinace extravagantního (šíleného) Leynera a umírněného Goldberga. To hlavní jsou samozřejmě otázky a odpovědi, které jsou občas proložené záznamem z rozhovoru autorů přes chat. Zatímco minule se mi postupem času líbit začaly, tentokrát mě bavily míň a míň, až jsem je přestal číst úplně. Naštěstí jich není moc.

Co mě obzvlášť zaujalo:

  • Fungují opravdu ty dva černé pruhy, které si sportovci dělají pod očima? Ano. Prokázal to průzkum Dr. Pahka a Dr. DeBroffa. Pruhy za přímého slunečního světla snižují oslnění a zvyšují citlivost na kontrast.
  • Proč se supům nedělá po pozření shnilého masa zle? Dokonce jim nevadí ani mršina nakažená botulismem, cholerou nebo antraxem. „Ačkoliv je kyselost supích žaludků mimořádně vysoká, co vlastně v ocelových žaludcích těchto velkých ptáků zabíjí všechny ty hrozivé patogeny, ještě není přesně známo.“ (str. 94)
  • Znamená to, že jste blázni, jestliže se vám zdají barevné sny? Ne. Roku 1962 byl v časopise Science publikován článek "Výskyt barvy v okamžitě rozpomenutých snech", kde 83% pokusných osob uvádělo sny barevné.

Mám jen pochybnosti o otázce "způsobuje mléko zvýšenou tvorbu hlenu?" Tedy ani ne tak o otázce, jako spíše o odpovědi na ni. Prý ne, prý „to, co zahlenění lidé pravděpodobně cítí, je vrstvička mléka, která jim pokrývá hrdlo, což vyvolává pocit zvýšeného množství hlenu.“ (Str. 52). Já se s tvrzením že mléko zahleňuje setkal také, v řadě článku alternativních léčitelů, ale o nějakém POCITU se nikde nepsalo. Zato mám osobní zkušenost. Ne že bych se snad chtěl rozepisovat o kvalitě a množství hlenu, nejsem Enimen, ale byly doby, kdy jsem pil docela hodně kefíru, téměř denně. A kupodivu se překrývají s dobami zvýšeného zahlenění. Teď si ho dám tak jednou za týden a problémy jsou pryč... Jistě, není to vědecké, ani prokazatelné, měl bych minimálně zkusit zase kefírovou dietu a sledovat opačný trend, ale proč bych to dělal? Nepotřebuji svou zkušenost povyšovat na vědecký zákon.

P.S.Vzkaz pro dva příležitostné čtenáře blogu - je tam i otázka „Proč lidé, kteří berou nitroglycerin na srdce, nikdy nevybuchnou?“, takže nejste jediní, koho to napadlo.

12345
1217081040000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online