Wuwejův zápisník

Mark Leyner, Billy Goldberg: Proč muži po sexu usínají?

26.07.2008 16:04, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy Mark Leyner, Billy Goldberg: Proč muži po sexu usínají?Kniha "Proč muži po sexu usínají?" je pokračování první společné knihy obou autorů, "Proč i muži mají bradavky?". Pokračování proto, že první díl spustil celou lavinu dalších a dalších neobvyklých dotazů týkajících se lidského těla, a autoři se opět zanořili do ročenek lékařských časopisů, abstraktů vědeckých výzkumů a dalších důvěryhodných zdrojů.

Koncepce je stejná jako minule; každou kapitolu uvádí humorný příběh, pro změnu ze smyšlené společné ordinace extravagantního (šíleného) Leynera a umírněného Goldberga. To hlavní jsou samozřejmě otázky a odpovědi, které jsou občas proložené záznamem z rozhovoru autorů přes chat. Zatímco minule se mi postupem času líbit začaly, tentokrát mě bavily míň a míň, až jsem je přestal číst úplně. Naštěstí jich není moc.

Co mě obzvlášť zaujalo:

  • Fungují opravdu ty dva černé pruhy, které si sportovci dělají pod očima? Ano. Prokázal to průzkum Dr. Pahka a Dr. DeBroffa. Pruhy za přímého slunečního světla snižují oslnění a zvyšují citlivost na kontrast.
  • Proč se supům nedělá po pozření shnilého masa zle? Dokonce jim nevadí ani mršina nakažená botulismem, cholerou nebo antraxem. „Ačkoliv je kyselost supích žaludků mimořádně vysoká, co vlastně v ocelových žaludcích těchto velkých ptáků zabíjí všechny ty hrozivé patogeny, ještě není přesně známo.“ (str. 94)
  • Znamená to, že jste blázni, jestliže se vám zdají barevné sny? Ne. Roku 1962 byl v časopise Science publikován článek "Výskyt barvy v okamžitě rozpomenutých snech", kde 83% pokusných osob uvádělo sny barevné.

Mám jen pochybnosti o otázce "způsobuje mléko zvýšenou tvorbu hlenu?" Tedy ani ne tak o otázce, jako spíše o odpovědi na ni. Prý ne, prý „to, co zahlenění lidé pravděpodobně cítí, je vrstvička mléka, která jim pokrývá hrdlo, což vyvolává pocit zvýšeného množství hlenu.“ (Str. 52). Já se s tvrzením že mléko zahleňuje setkal také, v řadě článku alternativních léčitelů, ale o nějakém POCITU se nikde nepsalo. Zato mám osobní zkušenost. Ne že bych se snad chtěl rozepisovat o kvalitě a množství hlenu, nejsem Enimen, ale byly doby, kdy jsem pil docela hodně kefíru, téměř denně. A kupodivu se překrývají s dobami zvýšeného zahlenění. Teď si ho dám tak jednou za týden a problémy jsou pryč... Jistě, není to vědecké, ani prokazatelné, měl bych minimálně zkusit zase kefírovou dietu a sledovat opačný trend, ale proč bych to dělal? Nepotřebuji svou zkušenost povyšovat na vědecký zákon.

P.S.Vzkaz pro dva příležitostné čtenáře blogu - je tam i otázka „Proč lidé, kteří berou nitroglycerin na srdce, nikdy nevybuchnou?“, takže nejste jediní, koho to napadlo.

12345
1217081040000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Sledujte také

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online