Wuwejův zápisník

Benjamin Kuras: Tao sexu

03.11.2005 20:32, Wu | knihy | výběr z knih | komentáře -

Tao sexu Jazyková lahůdka. Jsem si jistý, že i kdyby psal o něčem méně zajímavém a přitažlivém (no, po pravdě řečeno, takové jsou všechny ostatní činnosti), stálo by to za to. Možná až na obecnou psychologii. A kdo ví, jestli by i z toho neudělal zábavné čtení. Těch hříček, náznaků, inteligentního humoru! A plný, barvitý způsob vyjadřování. Třeba věta "v těle se nám na různých místech hromadí všelijaké chuchvalce a zádrhely neproudících energií, které tuhnou, tuchnou, tlí a puchnou"; není to nádhera?

A pak je tu věcný obsah. Ujišťuji vás, že dvě kapitoly s definicí taoismu patří k tomu nejlepšímu, co jsem o něm četl. Úryvky:

"Klasický taoismus se raději o ničem nepře a s potěšením vnímá, jak ten svět teče a proudí, jak se věci třou jedna o druhou, křesají a jiskří, tančí, kmitají, šukají, bublají a šustí, mazlí se a tetelí se něhou, vášní a pářením."

"A tak, chcete-li někomu vysvětlit celou filozofii taoismu jednou větou, zkuste toto: z čeho si nelze dělat srandu, to nelze brát vážně."

Hlavní věc, kolem které se kniha točí, je samozřejmě tao sex. Ale o tom si už přečtěte sami... :)

P.S. Posledních pár měsíců vnímám knížky i hmatem. Blbost, co? Ale každá má jinak silný papír, drsný nebo hladký, hřejivý nebo bez pocitu. Je-li mezi vámi někdo podobně postižený, vězte, že tady jsou stránky silnější než obvykle. Důvod bude nejspíš ryze pragmatický (aby knížka nebyla příliš tenká), ale při otáčení stránky je to prima. Taková solidnost z toho sálá.

12345
1131046320000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online