Wuwejův zápisník

Benjamin Kuras: Ciao sexu

16.01.2006 22:06, Wu | knihy | komentáře -

Ciao sexuKurasovy předchozí knihy čtou a kupují ženy. Občas si postěžují, že škoda že ten její... téma sexu je ovšem nevyčerpatelné a tak autor napsal pokračování. Důvodů má osm, ale prozradil jen tři, abychom prý mohli ty další hledat mezi řádky.

Celkové zaměření díla je spíše psychologické, než taoenergetické, a řekl bych přístupnější většímu množství lidí. Což je dobře, protože neopakovatelný Kurasův styl, humor a obcování s jazykem (českým, samozřejmě) za to stojí. O obsahu a užitečných radách ani nemluvím.

Tak, a teď něco k nakladatelství. Totiž první co mě zarazilo (a s Kurasem to vůbec nesouvisí) je poděkování nakladatelství Eminent. Otevřete knihu, nalistujete první stránku textu (vpravo) a na levé stránce se stkví nápis "Nakladatelství Eminent děkuje za inspiraci dr. Mary Staggs, www.bodydetox.cz". Co to je? Není to reklama? Formálně asi ne, neboť to je poděkování, že.

Nakladatelství Eminent sleduju už dlouho, např. jeho spolupráci s časopisem ReGeNeRaCe. Jednu dobu to bylo vysloveně do očí bijící, téměř každý článek obsahoval odkaz na knihu, vydanou... hádejte kde? Dnes už se to trochu uklidnilo, zato se v časopise objevilo pár článků o Mary Staggs a její metodě. Zaujaly mě, protože mi něčím připomínaly tiskové zprávy, nebo PR nebo tak něco. Možná mi v nich chyběl kritický nadhled, kdo ví, a možná je to jen můj dojem. Každopádně poděkováním se kruh uzavírá a závěry o nezávislosti nechť si každý vyvodí sám.

12345
1137445560000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online