Wuwejův zápisník

Jak jsem si konečně zahrál Settlers IV

15.01.2006 09:39, Wu | počítače | komentáře -

Jak jsem si konečně zahrál Settlers IV, ale radost z toho neměl. První část příběhu najdete zde, dnes přinášíme pokračování reportáže. Jak to tedy bylo dál?

Zmíněné fórum firmy Cenega, nadepsané technická podpora, není technická podpora firmy Cenega, ale fórum hráčů. Každopádně se mi snažili pomoci, tenhle problém prý způsobují programy na emulaci CD mechanik, jako je třeba CloneCD, Daemon tools apod. No jo, jenže já tu nic takového nemám a nikdy jsem neměl. Napsal jsem otázku na skutečnou podporu mailem a v mezičase začal experimentovat:

  • vypnout firewall, antivir a všechno co běží - co když něco z toho zakazuje přístup - nic.
  • zastavit všechny služby, sestřelit všechny procesy, které mi to dovolí - některý by v tom mohl mít prsty - nic.
  • odpojit USB čtečku, která vytváří 3 mechaniky - virtuální? - nic
  • rychlé přepínání uživatelů, terminál, to je nápad, rootkit revealer s tím taky neběží - nic
  • jeden disk je připojený do NTFS složky na jiném (aneb zkusím každou blbost) - nic
  • odpojení jednoho IDE disku (slave) na stejném řadiči jako je DVD (master) - nic
  • odstranění písmenek všech disků a ponechání pouze C: (systém) a D: (DVD) - nic
  • odinstalovaní Nero Suite, ačkoliv obsahuje jenom vypalování, žádné virtuální mechaniky - nic
  • zresetování Nero Burn Rights a odinstalování - nic

Po několika dnech přišla odpověď z podpory. Prý to způsobuje program s funkcí virtuálních disků a mám ho vypnout nebo odstranit z PC. Hm. Veselé je, že CD se ani neroztočí, když ho hra chce, takže nejspíš opravdu mechaniku nevidí, nebo ji hledá jinde, nebo za CD považuje něco jiného, jenže co s tím? Popsal jsem detailně svou HW konfiguraci, obzvlášť disků a odepsal opět na podporu. Odpověď přišla rychle, prý jsem je na něco přivedl, vyyzkouší a ozvou se. Takže zatím čekám a abych se nenudil, oprášil jsem Linux, neboť jsem si vzpomněl na WINE.

Protože mám prakticky čistou instalaci Fedory 4, začalo to prozaicky. Stáhnout modul pro NTFS, nainstalovat, připojit oddíl windows se hrou, stáhnout wine, nainstalovat, zkopírovat hru k sobě, změnit vlastnictví všech souborů, změnit práva na soubory, vypnout hardwarové renderování ve hře, spustit hru, a? Voila, až na zvuk to fakt funguje a CD nepotřebuje. Jenže. Pomalu a potichu. Takžw jsem si zahrál, ale jako by se nestalo.

To je stejně věc - hra v NoCD verzi CD chce, je pro Windows a rozběhnu ji jen pod Linuxem. Svět je divné místo :). Mimochodem, taky jsem hru nechal vyzkoušet na jiných dvou počítačích s XP a na obou běží. Zbývá už asi jenom rituálně CDčka rozsekat na malé kousky a odreagovat se třeba u Hitman 2, který byl přílohou posledního Score (143).

12345
1137314340000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online