Wuwejův zápisník

Recyčlánky květen 2021

03.06.2022 22:19, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem zkoušel aplikaci na výstřižky Quotera, ale pro mě osobně neměla žádný přínos. Tedy kromě toho, že jsem pak začal hledat nějakou jinou na usnadnění práce s citacemi. Také jsem upgradoval na Fedoru 34, ale vzhledem k tomu, že už mám připravený článek s upgradem na verzi 36, patrně tuhle recyklaci neoceníte. Zato fotky kudlanky by se líbit mohly. Hmyz je to moc pěkný.

U knih začnu žitým duchovnem, tentokrát křesťanským, v knize Máma odchází do kláštera. To je výborné čtení, civilní, přitom hluboké, ze života. A neméně hluboké jsou úvahy Martina M. Šimečky o sportu, pohybu, těle a mysli v Tělesné výchově.

Vrátil jsem se ke knize Davida Brookse Bobos a musel konstatovat, že zůstává v platnosti, buržoazní bohémové jsou tu pořád. Prostudoval jsem skvělý sborník analýz a výkladů Svět dona Quijota – a pro připomenutí se podíval také na komiksové zpracování rytíře smutné postavy.

Pochopitelně bylo i pár literárních zklamání – Rotschildovo šampaňské jsem odhodil nedočtené, Deník malého poseroutky mě sice pobavil, ale sám poseroutka není žádný sympaťák a na jeho další příhody zvědavý nejsem. A o starším ztroskotanci v Pettersonově románu Muži v mé situaci to platí zrovna tak.

Zato umělecké fotografie aktů Davida Dubnického Sensual Erotica jsou úplně skvělé! Co fotka, to příběh – a krása v pustině.

Poezie Mariny Cvetajevové Kde se vzalo tolik něhy byla tragická od samého počátku. A sbírka českých haiku Šálek dál hřeje dlaně ukazuje, že tento útvar je i v češtině velmi objevný.

Na závěr fotobáseň Pukliny.

12345
1654287540000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online