Wuwejův zápisník

Recyčlánky květen 2020

02.06.2021 07:58, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem objevil krásnou hříčku – dřevený pasivní reproduktor k mobilu, který využívá pouze akustických vlastností prostoru a materiálu. Pravidelný upgrade Fedory (na verzi 32) nebyl ničím výjimečný a s mapou literatury jsem se dostal k zobrazení tří největších katastrof 20. století.

Z knih o rozvíjení duše jsem četl dvě – lehce bizarní kombinaci ezoterního křesťanství a čaker Otevření duchovního oka a poctivě zpracovanou filozofii i praxi minimalismu Méně mít, více žít Kláry Haunerové.

Další dvě byly o umění – nejprve Kishonův výsměch výtvarným výstřelkům Picassova sladká pomsta, a pak seriózní souhrn Teorie umění od Cynthie Freelandové. Ta mi odpověděla na spoustu otázek a poskytla pro mě přijatelný výklad toho, co umění je a vyjadřuje.

Dále jsem nakoukl do historie se sborníkem ke stejnojmenné výstavě Fenomén Masaryk, do architektury s návodem Jak vybrat rodinný dům, do odpadového hospodářství s knihou Všechno, co potřebujete vědět o odpadech a pod hladinu s dětským Průvodcem světem oceánů.

Nadšený jsem byl z románu Probudím se na Šibuji: Román světové úrovně a čtenářský zážitek, který musíte mít!

Přečetl jsem také dvě básnické sbírky, Jeho láska stačí od Markéty Hlasivcové a Něžnou lavinu Aleny Riedlové Slepičkové.

Na závěr kresba Tanec života a fotohaiku Karmínový král, které přetiskuji i sem:

Dnes se koupe
V karmínovém oceánu
Kraje král
#haiku

Karmínový král
(26. 5. 2019)

12345
1622613480000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online