Před rokem jsem objevil krásnou hříčku – dřevený pasivní reproduktor k mobilu, který využívá pouze akustických vlastností prostoru a materiálu. Pravidelný upgrade Fedory (na verzi 32) nebyl ničím výjimečný a s mapou literatury jsem se dostal k zobrazení tří největších katastrof 20. století.
Z knih o rozvíjení duše jsem četl dvě – lehce bizarní kombinaci ezoterního křesťanství a čaker Otevření duchovního oka a poctivě zpracovanou filozofii i praxi minimalismu Méně mít, více žít Kláry Haunerové.
Další dvě byly o umění – nejprve Kishonův výsměch výtvarným výstřelkům Picassova sladká pomsta, a pak seriózní souhrn Teorie umění od Cynthie Freelandové. Ta mi odpověděla na spoustu otázek a poskytla pro mě přijatelný výklad toho, co umění je a vyjadřuje.
Dále jsem nakoukl do historie se sborníkem ke stejnojmenné výstavě Fenomén Masaryk, do architektury s návodem Jak vybrat rodinný dům, do odpadového hospodářství s knihou Všechno, co potřebujete vědět o odpadech a pod hladinu s dětským Průvodcem světem oceánů.
Nadšený jsem byl z románu Probudím se na Šibuji: Román světové úrovně a čtenářský zážitek, který musíte mít!
Přečetl jsem také dvě básnické sbírky, Jeho láska stačí od Markéty Hlasivcové a Něžnou lavinu Aleny Riedlové Slepičkové.
Na závěr kresba Tanec života a fotohaiku Karmínový král, které přetiskuji i sem:
Dnes se koupe
V karmínovém oceánu
Kraje král
#haiku
(26. 5. 2019)
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.