Wuwejův zápisník

Recyčlánky květen 2010

01.06.2011 00:43, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem ukazoval, jak s využitím běžně dostupných pomůcek jako jsou igelitové sáčky, špejle, nitě a izolepa, sestavit improvizované váhy a odvážit pět gramů. Podělil jsem se o barbarskou přípravu čaje, díky níž dokáži produkovat přijatelnou kvalitu tohoto nápoje, aniž bych se zdržoval odměřováním teploty, času nebo množství čaje. Z praktických pomůcek ještě nesmím zapomenout na představení dýky Tactical, výrobku španělské firmy Muela.

Na jazykovém poli jsem pátral po významu slova zmola, v sociologii zase ocitoval z knihy Heleny Kubátové Sociologie životního způsobu výklad toho, proč je protestantská etika základem kapitalismu.

Kniha Alfreda Kubina Země snivců působí neuvěřitelně povědomě, ale nedokázal jsem přijít na to, proč - v každém případě tento alegorický popis umělé země, řízené chaotickým snivým principem, stojí za přečtení. Další vynikající kniha jsou Wyndhamovy Kukly, vize postapokalyptického světa, v němž je jakákoliv odchylka od normálu trestána vyhnanstvím či usmrcením, a v němž se skupina dětí, nadaná telepatickými schopnostmi, snaží svou odlišnost zároveň využít i utajit. Cílkova Krajina z druhé strany je standardně kvalitní soubor esejů s celkovým poselstvím - krajina, energie, klima, člověk a duše spolu souvisí a o všechno je třeba pečovat. Tooleho Spolčení hlupců, známý humoristický román, mě zklamalo - humorné mi nepřipadlo ani za mák, postavy byly přetažené a celkově mě čtení nebavilo, vydržel jsem pouhých 80 stránek. Verše Jiřího Žáčka jsou skvělé; před rokem jsem četl sbírku Papírové růže a byl opět nadšený.

Na závěr odlehčení, pravda trochu brutální - ale druhý díl komiksu Red Meat se jinak ani nazvat nedá. A jedna fotka - vzdušné kořeny břečtanu, takhle husté jsem nikdy předtím neviděl.

12345
1306881780000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online