Wuwejův zápisník

Dýka Muela Tactical

11.05.2010 22:56, Wu | nože | komentáře -

Dýku Muela jsem objevil na jednom armyshopu a zalíbil se mi klasický tvar její čepele. Nejdřív jsem si chtěl koupit tu největší co tam měli, pak jsem naštěstí dostal rozum a koupil si jenom 25 cm dlouhou. I tak je to pořádný kus železa - váží 250 g.

Muela Tactical

Na eShopu ji pojmenovali pouze jako „Muela“, jménem výrobce, přesné určení jsem našel našel až v katalogu. Je to model Tactical 85-141, čepel je dlouhá 14 cm, jilec 11 cm. Prodává se s koženým pouzdrem.

Muela Tactical - pouzdro

Některé speciální nože se prodávají nenabroušené, aby si každý mohl udělat ostří podle sebe, to naštěstí není tento případ - sice bych se s ní ještě neoholil, ale pořád je to nejostřejší hračka co mám. Při praktickém použití se ukázal drobný háček - ostří nedosahuje až k záštitě, takže nějaké jemnější přiřezávání nepřipadá v úvahu. Jinak nemám připomínky žádné.

Firmu Muela založil před více než padesáti lety ve španělsku Eladio Muela, první nože vyráběl v malé dílně ručně. Protože byly zpracované pečlivě a z kvalitních materiálů, brzy se objevily další objednávky od sběratelů po světě. S rostoucí poptávkou se z dílny stala továrna s kapacitou 350 000 nožů za rok. Vše si dělá vlastními silami; frézování na CNC strojích, broušení, leštění, kalení a dokonce i tradiční rukojeti z jeleního paroží nebo kůže na pochvy se připravují a zpracovávají tamtéž.

(Charakteristika firmy Muela podle Velké encyklopedie nožů A. E. Hartinka, REBO Productions, 2005, ISBN 80-7234-457-9)

12345
1273611360000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online