Wuwejův zápisník

Recyčlánky květen 2009

31.05.2010 09:50, Wu | recyčlánky | komentáře -

Z květnových článků loňského roku bych rád připomněl úvod seriálu nazvaného Pardubický archiskanzen, ve kterém ukazuji zajímavé či odpudivé pardubické stavby (z laického pohledu, pochopitelně). Když už jsme u města, ani plánování cyklostezek a chodníků nevychází úplně stoprocentně.

S článkem Oblíbené čajové omyly a nepřesnosti jsem otevřel novou kategorii čaj. Na webu OSEL.cz jsem narazil na text o přirozeném chovu včel, ale když jsem se k němu chtěl vrátit, už dostupný nebyl. Byla to tak podezřelá náhoda, že jsem o tom napsal článek. Také jsem se chvíli věnoval zkoumání blogosféry a jevu, který jsem nazval blogokruhy.

K údržbě počítače by se mohlo hodit Ultimate boot CD, obsahuje rozsáhlou sadu nástrojů na všechno - od kontroly a opravy disku, přes paměť až po opravu MBR.

Knížky: velmi doporučuji Umírat v nitru od Roberta Silverberga, dokonalou psychologickou studii, sondu do duše člověka nadaného mimořádným darem číst myšlenky a trpícího pozvolným ztrácením své extáze. S mozkem a duší souvisí i Před úsvitem, po ránu Františka Koukolíka. Věnuje se některým novým poznatkům o rodičovství a vývoji dětského mozku. Velmi moderně a zajímavě zpracovala mýtus o bohyni Inanně Olga Tokarczuková v knize Anna In v hroběch světa. Malířské rozpravy micha Okurky jsou čchanem (zenem) inspirovaná zamyšlení nad podstatu malby a jejím vztahu ke světu. Básně Jiřího Schmitzera asi trochu překvapí syrovostí a zemitostí, ale určitě zaujmou. Sbírka se jmenuje Kanimůra ze Šardonu. A ještě komiks - Red Meat - kniha první. Ten tedy není pro každého...

Kresby Strážci ukazují, jak se mi některé tvary a motivy stále vracejí.

12345
1275292200000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online