Wuwejův zápisník

Recyčlánky květen 2017

29.05.2018 21:31, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem uvažoval nad tím, proč se v televizi nedívám na zprávy (důvody mám dva). Z praktických věcí jsem ukázal záchranářský nůž NKM 8504, který je vzhledem k ceně mimořádně povedený a vozím ho teď v autě v postranní kapse. A také jsem se vrátil k archivaci tweetů třetím pokračováním fotoromantiky.

Mezi knihami se vyskytly věci, které byste rozhodně neměli minout. Thomas C. Foster v knize Jak číst romány jako profesor neuvěřitelně čtivým, přednáškovým způsobem ukazuje, jak knihy působí, čeho si všímat a jak rozumět vyprávění příběhu. Pokud jste někdy přemítali nad inkluzí ve školství, pohled speciální pedagožky se zkušeností z USA i od nás je k nezaplacení – čtěte Janu Bradley: A co já s tím? A do třetice, Encyklopedie nožů Igora Skryleva – opravdu rozsáhlý přehled nožů z praktického pohledu (autor byl nožíř a svému oboru opravdu rozuměl).

Užitečná je také studie Alberta J. Bernsteina Citoví upíři o lidech, kteří vás vysají jako mozkomoři. Kromě identifikace nabízí i rady jak s nimi komunikovat a především co nedělat. Fulghumovy (starší) příběhy nezklamou, tentokrát je to výbor Už hořela, když jsem si do ní lehal. A Rob Preece s Přípravou na tantru nezklame jedině tehdy, pokud pod pojmem tantra rozumíte tibetský buddhismus a nikoli… tantru.

Přesuneme se k poezii – sbírka Petra Kukala Předposlední vlak je stejně skvělá, jako ty ostatní.

Na závěr něco z mé tvorby; dvě fotobásničky – O depresi a Pohlcený dům – a kresba Hvězdomet:

Kresba Hvězdomet

12345
1527622260000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online