Wuwejův zápisník

Recyčlánky květen 2019

29.05.2020 22:18, Wu | recyčlánky | komentáře -

Pravidelné upgrady Fedory (tenhle byl na verzi 30) už snad ani nemá smysl recyklovat, je to co půl roku. Zato vojenský nůž Glock Kampfmesser 81 ano! Ideální do lesa na těžkou práci, od osekávání větví po rytí v hlíně, přežije vše. A pak jsem také do jednoho článku setřásl několik fotek stromů se zajímavou strukturou na kůře.

Ve vytyčování mapy pro průchod literaturou jsem se dostal do baroka.

Co se týče čtení musím začít studií, která – mimo jiné, pochopitelně – zmínila i mé učení počítačového šamana. Je to diplomová práce Martiny Muselové Český neošamanismus a vedle informací o současném šamanismu a jeho vyznavačích vám dá i encyklopedický přehled vývoje zkoumání a vnímání šamanismu západem.

U sociologie ještě zůstaneme; dostal jsem se konečně ke studii českých typů Malý český člověk a skvělý český národ (Ladislav Holý), kniha je to výborná a jde hodně do hloubky. Svůdnost sociálního experimentu jako sborník textů o Novém člověku 20. století je bohužel spíš roztříštěný než aby ukazoval komplexnost. A Víc bláta Andrease Webera – to by si měl přečíst každý rodič. Děti potřebují přírodu.

Hodně jsem se zabýval uměním. Architektonickým, protože architektura Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nic jiného než umění není, výtvarným při průřezu celoživotní tvorbou Jiřího Anderleho Panoptikum (překvapila mě různost technik a námětů), fotografickým nad antologií The New Erotic Photography, hudebním nad dalším dílem ze série Co je nového – Co je nového v hudbě (Pavel Klusák) a komiksovým nad kresbami Simona Tofielda Simonův kocour a nástrahy světa.

Ještě mi zbývají dvě knihy vzdělávací, Šest etap stárnutí – Zdravý muž byl úlovek z Levných knih a na překvapivě dobré úrovni. A poslední – Evoluce svým vlastním tvůrcem – měla být vlastně na prvním místě. To, co Miroslav Veverka dokázal, jakým způsobem sestavil veškeré vědění do jednoho logického celku, to nemá obdobu.

A na závěr fotobásně – Zelené štěstí a Nezlomený, na kterou jsem pyšný a kterou přetiskuji i sem:

Rozkvétá
jak jaro velí
Bez ohledu na zranění
Rozlomen -
a nezlomený!

Nezlomený
(27. 4. 2019)

12345
1590783480000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online