Wuwejův zápisník

Dian Hanson: The New Erotic Photography

21.05.2019 21:43, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy The New Erotic PhotographyNa první díl The New Erotic Photography jsem narazil v podstatě náhodou – hledal jsem nějaký reprezentativní výbor aktů (neúspěšně) a tahle kniha byla zrovna ve výprodeji za asi poloviční cenu. Obsahuje přes šedesát medailonků fotografů z celého světa, od Japonska po Los Angeles. Z našich končin je tam Ján Hronský a Vlastimil Kula.

Každý autor (vedle fotografií, pochopitelně) na přibližně stránce textu mluví o sobě a své práci, text je ve třech jazycích – anglicky, německy a francouzsky. No a po pravdě, nečetl jsem prakticky žádný. Říkal jsem si, že se do toho pustím až ve chvíli, kdy budu z nějakých fotek unešený… a najednou jsem byl na konci. Tím nechci říct, že by modelky nebyly krásné, že tam nejsou fotky umělecké, erotické nebo nápadité, to rozhodně ne. Ale nikdy ne od stejného fotografa.

The New Erotic Photography - str. 94-95

Trochu se ztrácím v počtu vydání a dílů takto pojmenovaných souborů. Zdá se, že tady je to druhé rozšířené vydání prvního dílu, zatímco ten druhý už je také na trhu. To také patrně vysvětluje, proč tam někteří fotografové chybí. Z Čech bych například čekal Saudka nebo Saudkovou, za Ukrajinu rozhodně Davida Dubnického (jeho web je momentálně nefunkční, tak se podívejte na galerii na VK) .

Tím jsem myslím i provedl celkové zhodnocení knihy. Rozhodně to není špatná fotopublikace, ale k reprezentativnímu průřezu jí leccos chybí.

nakladatelství Taschen, Köln 2017, ISBN 978-3-8365-2671-5, 529 Kč

12345
1558467780000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online