Wuwejův zápisník

Recyčlánky leden 2019

01.02.2020 20:44, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem přidal další část Mapy literatury – renesanci, humanismus, reformaci a manýrismus.

A pak už to byly jen knihy a tvorba. Nejprve knihy praktické. Přečetl jsem si užitečnou monografii na téma myšlení (nejen logické a analytické) Principy kritického myšlení. Pro kohokoliv kdo se zabývá agilním vývojem by se mohla hodit kniha od jeho asi nejviditelnější české evangelizátorky Zuzany Šochové Skvělý scrummaster. Přehled Stanislava Háši Co je nového v managementu ukazuje, jak se proměnil svět práce a jejího řízení. A Veronika Hurdová zase v Krkavčí matce s nadhledem sobě vlastním radí všem rodičům, jak rodičovství přežít.

V beletrii jsem sáhl po Markétě Lazarové od Vladislava Vančury (teď se ještě musím podívat na film, pro srovnání), a také po Ocelovém městě Julese Verna. Ne že bych se vracel do dětství, ale chtěl jsem si připomenout styl jeho knih před tím, než si konečně přečtu monografii Jules Verne a jeho svět Ondřeje Neffa.

Z historie umění jsem si přečetl Život a dílo mistra Leonarda a především úžasný přehled děl mistra land artu Andyho Goldsworthyho Ephemeral Works 2004-2014.

Co se týče tvorby, měl jsem tu jeden příspěvek od čtenářky B. o polštářkovém umění. A ode mě pak kresbu Hvězdolet a fotobásně Pramen a Poslední noc. Posledně jmenovanou pak přetiskuji i sem:

Starému roku
Místo ohňostroje
Pradávný posel
Chladně salutuje

Poslední noc
(31. 12. 2017)

12345
1580586240000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online