Wuwejův zápisník

Recyčlánky září 2013

06.10.2014 22:59, Wu | recyčlánky | komentáře -

Vloni byla koukám také předvolební kampaň – zaujaly mě billboardy na pardubickém autobusovém nádraží. Na všech totiž bylo totéž.
Když už jsme v Pardubicích, napsal jsem článek, v němž jsem ventiloval svou frustraci z přepracovaného kruhového objezdu u Globusu. Dlouho mi trvalo, než jsem si zapamatoval, jak jím projet správně...

Také jsem nadšeně objevil evidentní podobnost mezi slovy pam-pe-liška a dan-de-lion – a při pátrání zjistil, že vůbec nesouvisejí!
Etymologie se týkal i první díl souboru rozhlasových fejetonů Michala Novotného Zákulisí slov; křivolaký vývoj a původ některých slov je fascinující.

Pro práci se může hodit příručka Evy Kaňákové Jak efektivně vést porady, na cesty (možná) Řekové – další díl ze série Xenofobní průvodce.

Jako snad každá kniha Benjamina Kurase, i Mao sexu je dokonale čtivé. Hravý jazyk a téma vás upoutají na první pohled. Na práci s mužskou spiritualitou je zaměřená kniha Jana Bílého Kruh mužů, u ní jsem si ale vůbec nebyl jistý, komu a čemu je určená.

Na závěr jedna grafická monografie – výběr zobrazení andělů v rytinách Gustava Dorého. A pár archivních kreseb z roku 1998.

12345
1412629140000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online