Wuwejův zápisník

Kruhový objezd pro statečné

14.09.2013 20:04, Wu | doprava | komentáře -

Když jsem poprvé projížděl ve směru od centra nově zrekonstruovaným kruhovým objezdem u Globusu, připadal jsem si jako idiot a hned po najetí na něj jsem to vzal přes plnou čáru.

Kruhový objezd u Globusu

(Na nákresu je místo a směr focení označené písmenem A.)

Druhý průjezd dopadl naprosto stejně, neb jsem na jeho nástrahy stihl zase zapomenout.

Kruhový objezd u Globusu

(Na nákresu je místo a směr focení označené písmenem C.)

Při třetím průjezdu jsem se už zvládl nechat pruhy vyvést ke středu objezdu – a jako idiot si začal připadat hned vzápětí, protože bylo třeba zase vyjet na okraj a z kruháku vyjet. A pokud možno se nesrazit s autem napravo, které pochopitelně na kruhák vjelo, když já byl u jeho středu.

Kruhový objezd u Globusu

(Na nákresu je místo a směr focení označené písmenem B.)

Obešel jsem celou křižovatku dokola a nafotil, abych si udělal představu, jak to asi vypadá vcelku a shora (letecké mapy na seznamu nové pojetí ještě nemají, je to pár týdnů stará novinka):

Kruhový objezd u Globusu - nákres

(Je to trochu šišaté, ale pro představu stačí - a hlavně kreslit počtvrté se mi to už nechce.)

Teprve po asi deseti jízdách si začínám být trochu jistý – a lituji řidiče, kteří tudy projíždějí poprvé. A také přemítám, jestli tahle kreativita byla nutná, jestli opravdu zrychlí průjezd křižovatkou. Pokud jde o mě: zlatý původní stav se dvěma pruhy, vnitřním pro ty, co si tam troufnou, a vnějším pro zbytek populace.

Možná by si článek o kruhových objezdech na Necyklopedii zasloužil aktualizaci. Znáte také nějaké podařené kruhové objezdy, tedy kromě noční můry kolem Vítězného oblouku v Paříži a semaforově-kruhového monstra v Hradci ?

Aktualizace 15.9.2013: dával jsem bedlivý pozor při dalším průjezdu a všiml si, že mám obrázek špatně, že to mezi nájezdem od Lázní Bohdaneč a sjezdem ke Globusu je jinak. Pořád si ale myslím, že původní stav byl lepší.

Kruhový objezd u Globusu - nákres

12345
1379181840000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online