Wuwejův zápisník

Recyčlánky prosinec 2009

03.01.2011 00:59, Wu | recyčlánky | komentáře -

Vloni jsem spustil nový seriál o nožích - první díl byl o počátku mé fascinace. Když už mluvíme o praktických věcech, také jsem napsal článek o sice přízemních, ale naprosto úžasných vynálezech. A protože tady už poněkolikáté někdo zkoušel vložit speciální znaky, vysvětlil jsem, proč v komentářích nefungují (a vědomě vynechal problematiku kódování znaků v databázi).

Do sociologie zabloudil text Nohavicův příspěvek k tématu typického Čecha, všiml jsem si totiž, že album Virtuálky obsahuje odkaz na nějakou českou vlastnost v každé druhé písni. S lidským chováním také souvisí fascinující kniha Dana Arieliho Jak drahé je zdarma. Autor na výzkumech ukazuje, jak strašně iracionální a ovlivnitelní jsme.

A tím se dostáváme ke knihám; napsal jsem zhodnocení online verze románu Vysoká cena za lásku Bohdana Dlouhého. Tento (výborný) romantický thriller mezitím vyšel knižně, podívejte se na jeho web www.vysokacenazalasku.cz. Kniha Někde jinde Marka Goliáše byla taková neslaná nemastná, oproti Kazateli mě vůbec nezaujala. Dočetl jsem poslední díl série Divocí a zlí Jiřího Kulhánka a hned se vrhl na první díl Nočního klubu. Je to i nadále vysoce kvalitní brak. Zato Temné záblesky Martina Moudrého jsem číst nedokázal. A ještě jsem se podíval na encyklopedii Design bleskově, její autoři Paul Clark a Julian Freeman vytvořili graficky podařený a čtivý přehled historie designu.

12345
1294012740000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online