Wuwejův zápisník

Recyčlánky prosinec 2007

29.12.2008 18:45, Wu | recyčlánky | komentáře -

Prosinec je vždycky bohatší, obzvlášť na knížky, protože si jednak nějaké nové nadělím, jednak mám více času na čtení. Tak s nimi rovnou začnu - vynikající byla příručka Člověk a čas Petra Pacovského. Představuje time management čtvrté generace, a ačkoliv se mi pro praktické použití osvědčilo spíše GTD, dívá se na život z mnohem většího úhlu, nezapomíná na duši. Pokladnice moudrých rčení Sakja Pandity, ta je o lidské duši celá. A pochopitelně Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, pohádka-podobenství o nejméně dvou úrovních. Každý se někdy dostáváme do situací, kdy přestává platit to, co dosud platilo a celý dosavadní život se rozpadá; jak tyto krize přestát a vytěžit z nich to nejlepší radí William Bridges v knize Na prahu změn. Fascinující a nesmírně silná je kniha Olgy Tokarczukové Pravěk a jiné časy, tu rozhodně doporučuji (ale dávkovat opatrně). Poslední recenze byla poněkud ironická, protože už samotný název Mnich, který prodal své ferrari k tomu vybízí, o obsahu nemluvě. Byl jsem si vědom, že zveřejněním takového zápisu expedici knihy z antikvariátu příliš nepodpořím, ale chyba lávky, do měsíce byla pryč. A nejméně další dva zájemci si o ni psali i poté.

Ovšem nejen z čtení se skládá život, pro praxi by se mohlo hodit pár tipů na freeware programy pro práci s disky (CD, DVD, HDD). Nějakou dobu jsem strávil hledáním informací o tom, jak vlastně funguje zázračný samoohřívací polštářek a vlastně i úvaha o moderní automobilové divočině vychází ze skutečných zážitků.

Na závěr si dáme fotoreportáž o Keltech v historické vesničce Botanicus; ti tam sice byli už v září, ale teprve na konci roku mě napadlo, že bych z fotek mohl udělat článek na blog.

12345
1230572700000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online