Wuwejův zápisník

Recyčlánky prosinec 2010

03.01.2012 23:56, Wu | recyčlánky | komentáře -

Když se probírám rok starými články, připadá mi, jako bych je psal včera. Svět se opravdu zrychluje.

Vaší pozornosti doporučuji zamyšlení nad tím, jestli a jak nás mění naše jméno. Pořád si myslím, že ano - a u nositelů některých jmen jsem ostražitější. Pochopitelně mě k závěrům vedla zkušenost s mizivým počtem lidí a tudíž jsem se nejspíš dopustil slabě induktivního odvození, tak si o této argumentační vadě něco přečtěte.

A když už jsme u argumentace, přejdeme ke knize 27 manipulativních technik - vynikající studijní materiál (ne pro manipulace, ale obranu před nimi). První díl Stopařova průvodce po galaxii je asi nejlepší z celé pětidílné trilogie, rozhodně se u něj pobavíte. Naopak Faldbakkenovy Bídné roky, útěk z města na skládku a postapokalyptický vývoj, zábava rozhodně není, i když se čte víc než dobře. Výbor z Nohavici Chtěl jsem jí zazpívat ukáže průřez jeho tvorbou a potvrdí jeho básnické kvality. Skácelovy Básně pro děti jsou kvalitní neméně, ale měl jsem potíž s jejich určením, jako by nebyly ani pro děti, ani pro dospělé.

Odskočíme k počítačům - posteskl jsem si nad tím, jak mají webové browsery čím dál zvrhlejší uživatelské rozhraní, hledal vhodný katalog CD a DVD pro linux a hodně se natrápil s elektronickou poštou - přechod z Thunderbirdu do Evolution a zase zpátky zabral hodně času.

A konečně tradičně kresba - Vzývání.

12345
1325631360000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online