Wuwejův zápisník

Recyčlánky prosinec 2012

05.01.2014 01:23, Wu | recyčlánky | komentáře -

Před rokem jsem tady publikoval krátký souhrn míst v Pardubickém kraji, kam by se stálo za to vypravit po konci světa. Žádné speciálnosti, jen tipy a odkazy podle novinových článků.

Uvažoval jsem nad věčným koloběhem a střídáním papírových a digitálních nástrojů pro správu času a úkolů. Každý má něco do sebe, papír dává uspokojující škrtání, digitálno neomezenou kapacitu. Ale stejně to nakonec selhává u člověka.

Cítíte se někdo dospěle? Jde to vůbec?

Četl jsem druhé pokračování Doby jedové, dalšího souhrnu rizikových látek kolem nás. Je pestřejší a dává prostor i odlišným názorům a proto myslím za přečtení stojí. U encyklopedií zůstaneme – Lloydova a Mitchinsonova Kniha všeobecné nevědomosti o zvířatech je úžasný přehled neuvěřitelností ze života zvířat.

Prokousal jsem se dalším vydáním Komenského Orbis Sensualium Pictus, tentokrát v latině. Sapkowského soubor tří povídek se Zaklínačem – Věčný oheň – se čte dobře, jako oddechová literatura poslouží skvěle.

Souborné vydání Mathesiových Zpěvů staré a nové Číny, doprovázené ilustracemi Oty Janečka, je výborné, i přes agitační básně posledního období. Hodně mě pobavily Koisnyho Rychlé šípy reloaded, svérázný komiks parodující původní Foglarův seriál.

A tradičně pár obrázků na závěr: Smrtonoš a druhá část archivu kreseb tužkou z roku 1997.

12345
1388881380000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online