Wuwejův zápisník

Robert Fulghum do kapsy

26.03.2014 00:31, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy Robert Fulghum do kapsyMalá knížečka o rozměru 11 x 15 cm obsahuje dvě části – rozhovor s Robertem Fulghumem a vybrané citáty z jeho knih a rozhovorů.

Rozhovor je svižný a nápaditý tak jako autor sám, bavil mě velmi, jediná vada na kráse je délka – během chvíle je u konce.

Vaše knihy vyšly ve více než sto zemích světa. Nezamává s člověkem takový úspěch?

Pro mě je důležité žít životem, který chci žít, což se mi daří. A protože jsem spokojený také s životem, který jsem vedl předtím, než jsem začal psát, nemám problémy s tím, že bych chodil s hlavou v oblacích.
Nejde o to, aby byl člověk slavný, protože slavným se stanete snadno, stačí postřílet pár lidí, ale o to, aby hodnota člověka stála za to, aby ho ostatní znali.
“ (Str. 36)

I sbírka citátů má drobný problém; ne že by nevyjadřovaly úžasné pravdy, ale je vidět, že patří do příběhu, že zafungují především tehdy, když je něco obklopuje. Takových, které jako aforismy fungují samostatně, které jsou dost lakonické a přitom výstižné, je tam jen pár. Jako třeba tento:

O život můžeme přijít různě.
Smrt je jen jednou z možností.
“ (Str. 65)

nebo

Být dospělým je špinavá záležitost.“ (Str. 56)

Celá publikace je tedy nakonec jen chvilková záležitost – fanoušky Roberta Fulghuma určitě potěší, ale pokud si ji nepořídíte, o nic moc nepřijdete.

Jenom pár lidí nic nedluží své reputaci,
když se k nim dostanete blíž.
“ (Str. 70)

nakladatelství David Laňka - No Limits, 2013, ISBN 978-80-905397-3-0, cena 159 Kč

12345
1395790260000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online