Keltové dodnes vzbuzují zájem, jejich svébytná společnost, kultura a náboženství mají pro současného člověka kouzlo. Rakouská novinářka a spisovatelka byla už v dětství zaujatá záhadnými lidovým zvyky a věnovala dlouhá léta jejich zkoumání po celé Evropě.
Tak třeba pomlázka - prý má kořeny ve zbavování se zemské energie pomocí vrbového proutku. Semena rostlin lépe klíčí, jsou-li skladována v modré látce; čápi si díky své citlivosti na negativní vlivy prostředí postaví hnízdou na "čistých" místech, a protože tam nic nebrání snadnému početí, objevila se pověra "čápi nosí děti".
Možná to pravda není, možná je, původ zvyků u Keltů se prokazuje obtížně, ale v každém případě jsou popisované údaje podložené rozsáhlou sbírkou lidových obyčejů. Není to pouhé plané teoretizování. Snad až na moc romantický pohled a nesmyslnou váhu, kladenou na symboliku hvězdných znamení zvěrokruhu - nevěřím, že se Keltové vědomě identifikovali s věkem berana a hleděli na sebe jako na nositele kultury a světového úkolu. Takže číst ano, ale s rezervou...
Podrobnější obsah najdete zde, kritiku Věry Noskové na Neviditelném psu.
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.