Wuwejův zápisník

Tom Hodgkinson, Dan Kieran: Kniha líných radostí

12.01.2015 22:58, Wu | knihy | duše | komentáře -

obálka knihy Tom Hodgkinson, Dan Kieran: Kniha líných radostíPři letmém prolistování v obchodě jsem byl knihou naprosto nadšený. Kratičká zamyšlení o drobných radostech, upozornění na věci, které si lze vychutnávat, být v nich plně přítomný a oprostit se při tom od věčného úprku mysli. Navíc doplněná jednoduchými kresbami, celá kniha jako malé umělecké dílo.

Kniha líných radostí str. 58-59

Při systematickém čtení už jsem místy ochladl; objeví se i sporné věci jako kouření a jedna s prominutím hovadina – neotevírat obálky od úřadů či institucí. To opravdu není radost, líná ani pilná.

Vlaky mají velká, dostatečně vysoká i široká okna, takže vám nic nebrání jen tak se opřít a sledovat ubíhající krajinu. Je to skvělá příležitost naprosto nic nedělat. Zkuste si vybavit vzpomínky, na které v běžném každodenním shonu nemáte čas. věnujte se filozofickým úvahám, přemítejte o lásce, vybavte si poslední setkání s přáteli, při kterém jste se skutečně od srdce zasmáli. Vlak se pomalu sune neustále se měnící scenérií a nabízí nespočet podnětů zvědavým očím. Snažte se klidně dýchat a těšte se z toho, jak klidné a příjemné může být cestování. Stačí, když si na ně uděláte dost času.“ (Noční vlaky, Str.166)

Jako celek je ovšem tento výbor nápadů a tipů (od třinácti přispěvatelů do časopisu Idler) skvělý. A nabízí chvíle spočinutí i tomu, koho jakékoliv meditování odrazuje.

nakladatelství Jota, Brno 2012, ISBN 978-80-7462-083-6, cena 248 Kč

12345
1421099880000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online