Chtěl jsem si pořídit nějakou knihu věnovanou meditaci, takovou, která by mapovala různé druhy z různých tradic, přinášela praktická doporučení a která by byla podrobnější než Ram Dass.
Meditace je pro duši blahodárná a stojí za to věnovat jí čas.
„Meditování nám zprostředkovává spojení s naší skutečnou vnitřní podstatou, o jejíž znalosti a potěšení z ní nás okradl vír neřiditelných emocí a činností, které na nás valí neustále zrychlující se rytmus moderního světa. Setkáním s vlastním já jsme poněkud zmateni, neboť si uvědomujeme nejenom fakt, že uvnitř nás žil host nám prakticky neznámý, ale něco ještě důležitějšího: už nikdy se od jeho společnosti nedokážeme odloučit.
Meditujeme-li a zapomínáme na myšlenky, jež se zabývají našimi vědomými činnostmi, zatímco míříme do hlubin naší mysli, zakoušíme také neotřesitelný pocit, že od této chvíle již nikdy nebudeme stejní.“ (Str. 40)
Podle anotace a obsahu Lorenzo-Fuentesova publikace vypadala slibně, komplexně, byť některé věci jsou poněkud zprofanované:
Během čtení se ale ukázalo, že je to mimořádně eklektická směs – nerozpakuje se promísit čchi s pránou, řecký symbol caduceus s kundaliní, Eliphase Leviho i Edgara Cayce (str. 44-47). Nechci tím říct, že ony pojmy či zmínění pánové nemohli popisovat totéž, koneckonců základ reality je jen jeden – ale je serióznější, když si vyberu jeden model a toho se držím.
Bohužel v stejném duchu se nesou všechny kapitoly. Nemohu si pomoci, ale k buddhistické meditaci zmínky o kvantové fyzice, Jungovi, paranormálních silách, Arthurovi Fordovi a opět Edgaru Cayce (str. 83-84) prostě nepatří.
Knihu jsem ani nedočetl, po 120 stránkách jsem ji odložil a doporučit ji nemohu.
nakladatelství Tenno, 2006, ISBN 80-903592-9, cena 233 Kč
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.