Wuwejův zápisník

Americká vojenská základna? Ne, děkuji.

28.01.2007 12:40, Wu | politika | komentáře -

Dávno jsem změnil názor, ještě před strašlivou ruskou válkou na Ukrajině, a teď už se o nějakém odmítání nedá ani přemýšlet.

Jenže co s tím článkem? Mazat ho nemá smysl, tak jako tak to bude v archivech a někdo by mi to dříve nebo později omlátil o hlavu. Navíc tenkrát, před patnácti lety, jsem si to opravdu myslel. Nechávám to tedy jako memento nedostatečného vyhodnocení situace (rozuměj vlastní pitomosti) a přidávám ještě dva odkazy s komentáři – Stejní jako všichni ostatní a Dezinformace, manipulace a sociální sítě.

(Aktualizace 11. 4. 2022)

Ledva jeho vláda získala křehkou důvěru, už vystrkuje růžky a ukazuje nám, zač je toho loket. Prýje to otázka bezpečnosti a o těch by se v referendu rozhodovat nemělo“. Zpupnost našich politiků zkrátka nezná mezí - otázka vojenských základen cizího státu se nás prý netýká! Jako bychom s tím neměli dostatek zkušeností. To už ani nepřekvapí, že se o základně jedná už od roku 2002 a že nám během té doby lhaly všechny vlády.

Důvody proti si můžete přečíst na stránkách iniciativy NE základnám, oblíbený argument že na oplátku se zruší víza vyvrátil sám velvyslanec USA, o obavách Ruska se dočtete zde, jak systém funguje nám pěkně shrnul Roj, kdo by rád odbornou analýzu, zde je; tomu, že by základna podléhala českému právu nemohu věřit ani při nejlepší vůli a účast místních firem na výběrových řízeních? Ech :).

Poslední kapka je ale fakt, že byla zakázána protestní demonstrace. To jsme to doopracovali. Takže po vzoru Trendspottera jsem také napsal svým voleným zástupcům:

Dobrý den,
obracím se na Vás jako na zástupce politické strany, které jsem opakovaně ve volbách dával svůj hlas a která má moji důvěru.
Z médií jsem se dozvěděl, že otázka americké vojenské základny na našem území je dlouhá léta projednávána s několika vládami za sebou a že prakticky všechny vlády nás informovaly nepravdivě. Když minulý týden americká strana požádala o umístění radarové základny Českou republiku, předseda vlády se vyjádřil ve smyslu, že tato otázka by neměla být rozhodována v referendu.
Většina důvodů, uváděných pro podporu budování základny, jsou nepravdivé nebo nepřináší ani zdaleka takové výhody, jak se deklaruje, důvody proti jsou naopak velmi závažné.
Nesouhlasím s budováním vojenské základny na našem území a důrazně nesouhlasím s tím, že by o tak závažné a citlivé otázce neměli občané rozhodovat přímo.

Chci Vás proto požádat, abyste
1. prosazovali všemi prostředky odmítnutí americké základny
2. v případě, že se odmítnutí nezdaří, trvali na referendu

děkuji, s pozdravem

Napište jim také, ono nám totiž kromě nepovolených demonstrací a bezvýsledných petic nic jiného nezbývá...

12345
1169984400000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online