Wuwejův zápisník

Mé oblíbené aplikace pro Android 2019

10.04.2019 21:34, Wu | telefony | komentáře -

Původně jsem chtěl aktualizovat starý článek, jenže část aplikací už neexistuje, další část nepoužívám a i celkově by se mi mohlo hodit mít přehled o historii. Takže je tu nová verze. Tentokrát se při instalaci telefonu držím minimalismu – žádné velké portfolio, jen to, co nutně potřebuji nebo používám pravidelně.

Systémové

Battery Widget Reborn 2019 – Na velký kulatý indikátor baterie, stejně jako na grafy vybíjení s predikcí jsem si zvykl. Tohle je výborná náhrada původního Battery Solo Widgetu. A navíc se dá nastavit odpojení telefonu od všech sítí v časovém intervalu, takže ho nechávám mezi 1.00 a 6.00 odpočívat.

GhostCommander se Samba/CIFS pluginem – dvoupanelový správce souborů; kdo si na kopírování z panelu do panelu jednou zvykne, těžko si odvyká. Samba/CIFS modul mi umožňuje pracovat se síťovým diskem; u telefonu, který neumí fungovat jako USB mass storage, životní nutnost.

File Widget – na Androidu 8 už nefunguje žádný z původních shortcutterů, odkazy na složky nebo soubory prostě nevytvoříte. Naštěstí si tam ale můžete dát widget, který vám je vykreslí a zajistí fungování stejné, jako by to byly opravdové složky.

Simple System Monitor – monitorů systémů je spousta, tento jsem vybral spíše namátkou, než že by nějak vyčníval. Výpis procesorů, teplot, procesů a možnost něco s nimi udělat se občas hodí (původní OS Monitor už nefunguje.)

Protože jsem si k telefonu pořídil externí klávesnici, nezbylo než si koupit External Keyboard Helper Pro. Asi jako jediná aplikace totiž umí pro externí klávesnici nastavit qwertz, bez které bych byl při psaní všemi deseti a česky nahraný.

Ve městě je běžné, že se řada wifi překrývá, protože používají stejný přednastavený kanál, a proto je žádoucí obsadit jiný. Wifi Analyzer zobrazí situaci a můžete si vybrat, kam svou wifi přestěhovat.

Většina mých počítačů jsou linuxové stroje a tak se hodí možnost připojit se k nim z mobilu. Používám Juice SSH.

A pochopitelně neuškodí jednou za čas projet mobil testem malwaru - Malwarebytes.

Telefon a SMS

Call Confirm – Vytočit někoho omylem už také není tak snadné jako dřív, ale na ujišťovací dialog – jestli opravdu chci volat – jsem si zvykl. Jen jsem místo již neexistující aplikace musel najít stejnojmennou alternativu.

SMS Backup & Restore – o při výměně telefonu chci přenést i SMSky, a tato aplikace umí přenést i log hovorů, takže samostatný CallLogsBackupRestore už není třeba.

Záznam Hovoru – inu, jsou situace, kdy nahrávka přijde vhod. Stejně jako diktafon.

Proximity senzor reset (Calibrate and repair) – jednu chvíli mi telefon přestal zhasínat displej při telefonování a tak jsem si někdy uchem vypnul wifi, jindy tváří přepnul na hlasitý hovor a několikrát dokonce zavěsil. Naštěstí kalibrace senzoru pomohla. A při té příležitosti jsem našel ještě Sensors Multitool. To se schválně podívejte, co všechno smartphone měří.

Missed Calls Reminder už nepotřebuju, SMSky a hovory mi oznamuje chytrý náramek a telefon mám ztišený trvale.

Multimédia

VLC – VLC je jednička i na mobilu a přehraje cokoli, umí dokonce rovnou otevírat a přehrávat přes SMB.

EZ Folder Player Free – adresářový hudební přehrávač pro počítačovou zombii.

Media.Re.Scan  – když jsem zjistil, že adresářový přehrávač hudby při procházení adresářů ty nově nahrané nevidí, ačkoliv tam jsou, byl jsem v mírném šoku. Naštěstí existují aplikace, které systém donutí reindexovat.

Co se týče fotek pro Twitter, od minule jsem výrazně aplikace zredukoval a vystačím si se základní dvojicí editor Fotor a zmenšovač Photo & Picture Resizer.

Na prohlížení obrázků jsem ke standardní galerii přidal ještě QuickPic.

Informace a čtení

DIC-o Anglicko-český slovník – offline slovník se slovní zásobou více než dostatečnou. Proč offline? Protože pokrytí… už jste někdy zkoušeli brouzdat na železničním koridoru Praha – Brno?

DIC-o Německo-český slovník – a po letech už mají i slovník s němčinou!

G2Reader – pro jistotu; čtečku ale téměř výhradně procházím na počítači, je to pohodlnější.

CoolReader – čtečka elektronických knih.

Mapy.cz – mapová aplikace, umí mít mapy offline včetně fotomapy, v terénu k nezaplacení (ne všude je dostatečné pokrytí na telefonování, natož na data).

Pocket – klíčová aplikace; všechny články ze čtečky, které si chci přečíst, ukládám do služby Pocket a pak je odtud čtu, na počítači, na tabletu nebo telefonu.

Internet

Chrome – internetový prohlížeč; používal jsem Firefox, ale byl nějak těžkopádný, chrome je svižné.

Twitter – alternativní aplikaci na tweetování jsem zatím nepotřeboval.

Network Utilites – občas - ať už profesně, nebo soukromě - potřebuji zkusit DNS záznamy, pustit PING, WHOIS apod.

Ostatní

RealCalc – dokud člověk nepotřebuje spočítat odmocninu, s vestavěnou kalkulačkou vystačí. Tahle je vědecká.

MobisleNotes – online poznámky, které mají i webové rozhraní. Moc si toho tedy nepoznamenávám, ale když ano, tak sem, abych už to nemusel opisovat nebo složitě kopírovat na počítač.

Waze – navigace s online daty o provozu od svých uživatelů. Mnohdy jediný způsob, jak zjistit aktuální situaci na silnicích.

Meteor – aktuální data z meteoradaru s výhledem na hodinu dopředu.

Modrý světelný filtr – až když jsem to zkusil, zjistil jsem, jak příjemné je mít večer na displejích šetrnější teplé barvy (vizte Ohřívání barev monitoru). A jde to i na mobilu.


P. S. vynechávám aplikace, které jsou nějak spjaté s jinými produkty - samoobsluhy mobilního operátora, správa routeru, jízdenky ČD, karty apod. To si zkrátka nainstaluje každý sám podle toho, co používá. Jediná výjimka - pokud používáte chytrý náramek MiBand, je Notify a Fitness for MiBand povinnost. Oficiální appka půlku věcí neumí, nebo umí jen když máte celý telefon v angličtině (bez legrace - teprve v angličtině vám nabídne možnost zapnout si zobrazování jména volajícího).

12345
1554924840000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online